,

CPV5BBC

Sony

Спореди
  • Вградена литиум-јонска полимерска батерија од 5.000 mAh
  • Може да се полни до 1000x благодарение на батеријата од гел-полимер
  • Елегантна мат површина
  • Овозможува најмногу 1,5 полнења на паметен телефон

1,990.00 ден

Пренослив полнач (5.000 mAh)
Тенок и стилски полнач за напојување во движење
Преносливиот USB-полнач нуди најмногу 1,5 полнења на паметни телефони преку микро USB.
-Складира доволно енергија за 1,5 полнења на паметен телефон
-USB-A со излезна моќ од 1,5 A за брзо полнење
-Вклучен кабел USB-A кон микро USB

Димензии (Ш x В x Д)67,0 × 133,5 × 10,3 мм
Тежина133 гр.
Капацитет на батеријата3,8 V 5.000 mAh
Материјал на куќиштеПластика
Време за полнење со преносен полначAC адаптер: Прибл. 4,5 часа
USB приклучок: Прибл. 12 часа
ВлезDC 5V, 0,5A – 1,5A
Влез / излезDC 5 V 1,5 A (макс.)
Бр. на излезни USB приклучоци1 приклучок
Време на испорака на енергијаМикро USB: Прибл. 120 мин. (макс. 1,5A)