Димензии (Ш x В x Д)71,1 x 133,5 x 16,5 мм
Тежина233 гр.
Капацитет на батеријата3,8 V 10.000 mAh
Материјал на куќиштеПластика
Време за полнење со преносен полначAC адаптер: Прибл. 8 часа
USB приклучок: Прибл. 22 часа
ВлезDC 5V, 0,5A – 1,5A
Влез / излезDC 5 V 1,5 A (макс.)
Бр. на излезни USB приклучоци1 приклучок
Време на испорака на енергијаМикро USB: Прибл. 250 мин. (макс. 1,5 A)
Прикажано имеВредност