, ,

DSCHX60B LCS

Sony
Достапност:

Нема на залиха


  • ПОДАРОК: торбичка
  • Оптички зум: 30
  • Стабилизација: оптичка леќа
  • Димензии(Ш x В x Д ):10.81 x 6.36 x 3.83 cm

16,690 ден

Нема на залиха

Извести ме кога производот ќе биде достапен

Резолуција (Mpix): 20.4
Оптички зум: 30
Тип на матрица: CMOS
Големина на камерата: рамна
Стабилизација: оптичка леќа
Тежина (со пакување): 3 [кг]
Димензии(Ш x В x Д ):10.81 x 6.36 x 3.83 cm
Боја: Црна
Големина на матрица: 1 / 2.3 ”
Големина на екран (“): 3
Континуирани снимки (fps / s): 10
Светло за блиц: вградено
Број на фотографии по полнење (стандард CIPA): 380
Конектори: microUSB
Квалитет на видео: 1080p
Дигитален зум: 486
Функции: режим на панорама
ISO чувствителност: 80-12800
Поддржани мемориски картички: SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Pro Duo
Комуникација: NFC, Wi-Fi

Бренд