-20%
,

HDRAS200VR

Sony

Спореди
  • Подобрениот Full HD снима остри и јасни слики во богати бои
  • ZEISS Tessar® објектив со широк агол од 170° за панорамски слики
  • SteadyShot е 3 пати поефикасен од тековните модели
  • Exmor R® CMOS сензор за снимање со мал шум во темнина

15,990.00 ден 19,990.00 ден

Без разлика дали совладувате бранови, се качувате по планини или патувате на автопат, новата акциона камера HDR-AS200V е тука за да ја долови секоја секунда
Со врвниот Full HD квалитет на сликата, сите ќе можат одново да ги оживеат авантурите со неверојатна реалистичност,додека практичните функции како Highlight Movie Maker ги претвораат вашите снимки во вистински ремек-дела

SKU: 012166 Категории: ,
ВИД НА ОБЈЕКТИВ  Tessar® објектив од ZEISS®
ВИДНО ПОЛЕ  120° (со SteadyShot), 170° (без SteadyShot)
ТИП НА СЕНЗОР  Задно осветлен Exmor R® CMOS сензор од тип 1/2,3″ОТПОРНОСТ НА ВОДА  До 5 м со испорачаното куќиште SPK-AS2
ОТПОРНОСТ НА ПРСКАЊЕ  Куќиште отпорно на прскање
ОТПОРНОСТ НА ПРАВ  Со испорачано куќиште SPK-AS2
ОТПОРНОСТ НА УДАРИ  Со испорачано куќиште SPK-AS2
ВЛЕЗНИ И ИЗЛЕЗНИ ПРИКЛУЧОЦИ  Композитен видео излез, Микро HDMI излез, Отвор за мемориска картичка, Повеќе/микро USB приклучок, Стерео мини приклучок