-15%
,

HTS20R

Sony

Спореди
  • Уживајте во реалистичен 5.1-кан. опкружувачки звук
  • Вкупна излезна моќност од 400W
  • Технологија Dolby® Digital
  • Изберете ги совршените поставки

12,790 ден 14,990 ден

5.1-кан. систем за домашно кино со звучник во вид на лента | HT-S20R
Откријте ја возбудата што ја нуди реалистичниот 5.1-кан. опкружувачки звук.
Вкупна излезна моќност од 400W
Реалистичен 5.1-кан. опкружувачки звук
Жични задни звучници и сабвуфер
3-кан. звучник во вид на лента со жични задни звучници и сабвуфер, вкупна излезна моќ од 400 W, Bluetooth® и USB за репродукција на музика и HDMI ARC за лесно поставување.

ГОЛЕМИНА НА ГЛАВЕН УРЕД – САМО КУЌИШТЕ (Ш X В X Д)760x52x86 мм
ТЕЖИНА НА ГЛАВЕН УРЕД – САМО КУЌИШТЕ2,0 кг
ГОЛЕМИНА НА САБВУФЕР (Ш X В X Д)192x387x342 мм
ТЕЖИНА НА САБВУФЕР6,9 кг
Тип на засилувачДигитален засилувач, S-Master
Канали на засилувач5.1 канали
Излезна моќност (вкупна)400W
Вид на сабвуферЖичени
Влезни и излезни приклучоциОптички влез за звук, аналоген влез за звук (мини стерео), USB од тип A, FAT32 / NTFS
Bluetooth®RX (приемник)
Верзија на Bluetooth®5.0
Број на влезови/излезиВлез / Излез: 0 / 1 (ARC)
BRAVIA SyncДа
HDMI® CECДа
Оптички влезDolby Digital, Dolby Dual mono, LPCM 2ch
USBWAV, MP3, WMA
Bluetooth®(приемник)SBC
Режим на звукАвтоматски звук, кино, музика, стандардно
Звучен ефектНоќен режим, режим за гласови, режим за гласови (ниво)
Структура на звучници5.1-кан. (жичен сабвуфер)
звучник во вид на лента1 (SS-S20R)
Сабвуфер1 (SA-WS20R)
Заден звучник2 (SS-SS20R)
Потрошувачка на енергија40W
Поставување на ѕидДа