,

HTX8500

Sony

Спореди
  • Атмосфера како во кино, моќен вграден бас
  • Уживајте во сите ваши филмови во 4K HDR-квалитет
  • Слушајте звук од сите правци со 7.1.2-кан. симулиран опкружувачки звук
  • Тенок и елегантен

25,990 ден

Уживајте во тродимензионален опкружувачки звук како во кино со 2.1-канален звучник во вид на лента со Dolby Atmos® и DTS:X®, вградени сабвуфери за длабок бас и тенок и елегантен дизајн што совршено ќе се вклопи пред телевизорот.
Нашата најнова технологија за опкружувачки звук Vertical Surround Engine ви овозможува да уживате во возбудливиот звук со Dolby Atmos® и DTS:X®, преку тенок уред. Независно од видот на просторијата, напредната технологија DSP овозможува репродукција на звук како во кино што доаѓа кон вас од сите страни, дури и одозгора, преку само два предни звучници.
Отсега ќе можете да уживате во сите содржини што ги гледате со звук со макс. 7.1.2 канали1. Нашата напредна дигитална обработка на сигнали го претвора дури и стерео звукот во опкружувачки звук како во кино со притиснување на само едно копче на далечинскиот управувач.
Копче за секој звук – изберете го тоа што е соодветно за содржините што ги гледате или слушате.
Чувствувајте и слушајте ги сите случувања околу вас додека звукот минува зад вас и ве задлабочува во филмот.
HT-X8500 има два моќни вградени сабвуфери во средината за да уживате во звук со длабок бас и минимална опрема во вашиот животен простор.
HT-X8500, со димензии од само 890 x 64 x 96 мм, е тенок, компактен и дискретен и го надополнува вашиот телевизор BRAVIA. Препознатливи елементи во дизајнот се металната решетка на звучникот и каналите за сабвуферите од двете страни.
HT-X8500 има технологија за проследување во 4K HDR со 18 Gbps и HDCP 2.2/HDCP 2.3 и ги поддржува најновите формати.

ГОЛЕМИНА НА ГЛАВЕН УРЕД – САМО КУЌИШТЕ (Ш X В X Д)890 мм x 64 мм x 96 мм (35 1/8 инчи x 2 5/8 инчи x 3 7/8 инчи) *Без испакнати делови
ТЕЖИНА НА ГЛАВЕН УРЕД – САМО КУЌИШТЕ3,1 кг / 6 lb 13 2 / 5 oz
Тип на засилувачДигитален засилувач, S-Master
Канали на засилувач3
Влезни и излезни приклучоциUSB тип A (само за ажурирање на фирмвер)
Bluetooth®RX (приемник)
Верзија на Bluetooth®5.0
HDCP2.22.2 / 2.3
Број на влезови/излезиВлез / излез: 1 / 1 (ARC / eARC)
eARCДа
4K/60p/YUV4:4:4Да
HDRДа
Компатибилност со Dolby Vision™Да
HLG (Hybrid Log-Gamma)Да
HDCP2.22.2 / 2.3
BRAVIA SyncДа
HDMI® CECДа
HDMI влезDolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby TrueHD, Dolby Dual mono, DTS, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96 / 24, DTS: X, MPEG2-AAC
HDMI eARCDolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, Dolby Dual mono, DTS, DTS HD High Resolution Audio , DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96 / 24, DTS: X, MPEG2-AAC
Bluetooth®(приемник)AAC, SBC
Режим на звукАвтоматски звук, кино, музика, игри, вести, спорт, стандардно
Звучен ефектНоќен режим, режим за гласови
Технологија за виртуелен опкружувачки звукS-Force PRO, Vertical Surround Engine (Dolby Speaker Virtual/DTS Virtual:X)
Структура на звучници2.1-кан. (вграден сабвуфер)
Безжично поврзување со телевизорДа
Потрошувачка на енергија32W
Поставување на ѕидДа