, , ,

KD43XH8077SAEP

Sony
Достапност:

Нема на залиха


  • 4K HDR-телевизор со 4K HDR-процесор X1™, 4K X-Reality™ PRO и јасен повеќедимензионален звук
  • 4K HDR-процесор X1™ за извонредна реалистичност
  • Зголемете ја резолуцијата на сите содржини приближно до 4K со 4K X-Reality™ PRO
  • Чувствувајте возбуда како во кино со Dolby vision и Dolby Atmos

38,990 ден

Нема на залиха

Извести ме кога производот ќе биде достапен

XH80 | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор (Android TV)
Забава оптимизирана со реални детали и соодветен звук
4K HDR-процесор X1™ за извонредна реалистичност
Зголемете ја резолуцијата на сите содржини приближно до 4K со 4K X-Reality™ PRO
Чувствувајте возбуда како во кино со Dolby vision и Dolby Atmos
4K HDR-телевизор со 4K HDR-процесор X1™, 4K X-Reality™ PRO и јасен повеќедимензионален звук
Прикажува поширока и попрецизна палета на бои
Одлична резолуција без разлика што гледате
Помалку заматување дури и во брзите сцени
Object-based HDR remaster
Слушајте висококвалитетен звук
Прекрасен дизајн
Кажете што сакате да гледате
Говорот е забавен начин за истражување нови светови
Повеќе од 5000 апликации, повеќе од сите други паметни телевизори
Нема повеќе чекање
Netflix ги препорачува телевизорите со Android TV
Контролирајте го телевизорот и паметните уреди со вашиот глас
Поврзување со Alexa
Може да се користи со Google Home
Може да се користи со Apple AirPlay / Apple HomeKit
Испраќајте содржини на поголем и подобар екран со Chromecast
Едноставна контрола со паметен далечински управувач
Google Play™: цел свет на содржини и апликации
Clear Phase за рамномерни и балансирани фреквенции
Уживајте во возбудата што ја нуди киното
Зачувување на страста од креаторите на содржини

Година на моделот 2020
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално) 43″ (42,5″)
ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ (СМ, МЕРЕНО ДИЈАГОНАЛНО) 108 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д) Прибл. 97,0 x 57,0 x 5,7 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д) Прибл. 97,0 x 63,0 x 28,6 см
Димензии на телевизорот со поден држач (Ш x В x Д)
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д) Прибл. 107,0 x 69,5 x 14,1 см
Ширина на држачот Прибл. 54,4 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В) 10,0 x 20,0 см
Тежина на телевизорот без држач Прибл. 9,4 кг
Тежина на телевизорот со држач Прибл. 9,8 кг
Тежина на телевизорот со поден држач
Тежина на картонското пакување (бруто) Прибл. 14 кг
Wi-Fi® стандарди Сертификат за Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac
Влезови за етернет 1(долен)
Поддршка за Bluetooth® профили Верзија 4.2; HID (поврзување глувче/тастатура)/HOGP (поврзување уреди со мала потрошувачка на енергија)/ SPP ( профил за сериска порта)
CHROMECAST BUILT-IN Да
APPLE AIRPLAY Да
APPLE HOMEKIT Да
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска 1 (страничен)
Влез(ови) за IF (сателитска) 1 (страничен)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr) Не
Композитен видео влез(ови) 1(долен)
RS-232C влез(ови) Не
Вкупно HDMI влезови 4 (3 странични, 1 долу)
HDCP HDCP2.3(за HDMI™1/2/3/4)
HDMI-CEC Да
HDMI повратен аудио канал (ARC) Да (ARC)
Дигитален аудио излез(и) 1(долен)
Излез(и) за слушалки 1(долен)
Аудио излез(и)
Излез(и) за сабвуфер
USB приклучоци 2 (странични)
Снимање на USB HDD Да
Поддршка за формати на USB уреди FAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Кодеци за репродукција преку USB MPEG1:MPEG1/MPEG2PS:MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/MP4(XAVC S):AVC,MPEG4,HEVC/AVI:Xvid,MotionJpeg /ASF (WMV):VC1/MOV:AVC,MPEG4,MotionJpeg/MKV:Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/WEBM:VP8/3GPP:MPEG4,AVC/MP3/ASF(WMA)/LPCM/WAV/ MP4AAC/FLAC/JPEG;WEBM:VP9/AC4/ogg/AAC/ARW(само „Screen nail“)
Вид на екран LCD екран
Резолуција на екранот (Х x В, точки) 3840×2160
Агол на гледање (X-Wide Angle)
Вид на задно осветлување Edge LED
Вид на затемнување на задното осветлување Затемнување на слика
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег) Да (HDR10, HLG, Dolby Vision)
Процесор за слика Процесор X1™ 4K HDR
Подобрување на острината 4K X-Reality™ PRO
Подобрување на боите TRILUMINOS™ екран
Технологија Live Colour™
Подобрување на контрастот Object-based HDR remaster
Подобрување на динамичкиот контраст
Подобрување на движењата (стандардни Hz) Motionflow™ XR 400 Hz (стандардно 50 Hz)
Поддршка за видео сигнали HDMI™-сигнал: 4096x2160p(24, 50, 60 Hz), 3840x2160p(24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i (50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 480p
Режими на слика Живописно, стандардно, кино, игри, графика, фотографии, прилагодено, Dolby Vision Bright, Dolby Vision Dark
СЕНЗОР Лесен
Излезна моќност на звукот 10W + 10W
Вид на звучникот Звучник со рефлективен бас
Конфигурација на звучници Целосен опсег (рефлективен бас) x 2
Поддршка за Dolby формат на звук Dolby™ Audio, Dolby™ Atmos
Поддршка за DTS формат на звук DTS дигитален опкружувачки звук
FM радио Не
Обработка на звукот Не
Симулиран опкружувачки звук Не
Режими на звук
РЕЖИМ ЗА ЦЕНТРАЛЕН ЗВУЧНИК НА ТЕЛЕВИЗОРОТ
Оперативен систем Android™
Вграден мемориски простор (GB) 16GB
Јазик на екранот АФРИКАНС,AMH,АРАПСКИ,АСАМСКИ,AZE,BEL,БУГАРСКИ,БЕНГАЛСКИ,БОСАНСКИ,КАТАЛОНСКИ,ЧЕШКИ,ДАНСКИ,DEU,ГРЧКИ,АНГЛИСКИ, ШПАНСКИ,ЕСТОНСКИ,BAQ,PER,ФИНСКИ,ФРАНЦУСКИ,GLG,ГУЏАРАТСКИ,ХИНДИ,ХРВАТСКИ,УНГАРСКИ,ИНДОНЕЗИСКИ,ISL,ИТАЛИЈАНСКИ, ХЕБРЕЈСКИ,ЈАПОНСКИ,КАЗАШКИ,КАНАДСКИ,KOR,KIR,LAO,ЛИТВАНСКИ,ЛАТВИСКИ,МАКЕДОНСКИ,МАЛАЈАЛСКИ,MON,МАРАТХИ,MAY,BUR,NOB, NEP,NLD,ОРИЈА,ПЕНЏАПСКИ,ПОЛСКИ,ПОРТУГАЛСКИ,РОМАНСКИ,РУСКИ,SOL,СЛОВЕНСКИ,ALB,СРПСКИ,ШВЕДСКИ;СВАХИЛСКИ,ТАМИЛСКИ, ТЕЛУГУ,ТАЈЛАНДСКИ,TGL,ТУРСКИ,УКРАИНСКИ,URD,UZB,ВИЕТНАМСКИ,ЕДНОСТАВЕН КИНЕСКИ,ТРАДИЦИОНАЛЕН КИНЕСКИ,ЗУЛУ
Јазик за внесување текст АРАПСКИ / БУГАРСКИ / КАТАЛОНСКИ / ХРВАТСКИ / ЧЕШКИ / ДАНСКИ / ХОЛАНДСКИ / АНГЛИСКИ / ЕСТОНСКИ / ФИНСКИ / ФРАНЦУСКИ / ГЕРМАНСКИ / ГРЧКИ / ЕВРЕЈСКИ / ИНДОНЕЗИСКИ / ИТАЛИЈАНСКИ / ЈАПОНСКИ / НОРВЕШКИ / ПЕРСИСКИ / ПОЛСКИ / ПОРТУГАЛСКИ / РОМАНСКИ / РУСКИ / СЛОВАЧКИ / СЛОВЕНСКИ / ШПАНСКИ / ШВЕДСКИ / ТАИ / ТУРСКИ / УКРАИНСКИ / ВИЕТНАМСКИ
Гласовно пребарување (Гласовно пребарување)Да/(вграден микрофон)- Не
Електронски програмски водич (EPG) Да
Internet Browser Vewd
Продавница за апликации Да (Google Play Store)
Тајмер за вклучување/исклучување Да
Тајмер за заспивање Да
Телетекст Да
Автоматска калибрација со CalMAN® Да
Придружен текст (аналоген/дигитален) (Аналоген) Не
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско ниво A
ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ (СМ, МЕРЕНО ДИЈАГОНАЛНО) 108 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално) 43″ (42,5″)
Потрошувачка на енергија (при работа) 66,0 W
Годишна потрошувачка на енергија* 92 Wh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност) 0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци 2,00 W(Wi-Fi) / 2,00 W(LAN) / 1,00 W(Bluetooth®)
СООДНОС НА НАЈГОЛЕМО ОСВЕТЛУВАЊЕ 70%
Присуство на олово Да
Количество жива (мг) 0,0 mg
Потрошувачка на енергија (режим на работа) за Energy Star
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност) за Energy Star
Усогласеност со Energy Star®
Енергетски потреби (напон/фреквенција) AC 220-240 V, 50 Hz
DC 19,5 V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлување Да
Контрола на динамично задно осветл. Да
ДИЗАЈН НА РАМКАТА Тенка рамка
БОЈА НА РАМКАТА Сребрена
Дизајн на држачот Тенок држач
БОЈА НА ДРЖАЧОТ Сребрена
ПОЛОЖБА НА ДРЖАЧОТ
ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ Стандарден далечински управувач
Број на приемници (антенски/кабелски) 1 (дигитален/аналоген)
Број на приемници (сателитски) 1
ТВ систем (аналоген) B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни) 45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија) DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија) VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија) DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија) VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија) DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија) IF фреквенција 950-2150MHz
CI+ Да
Читач на екран Да
Аудио опис Да
Придружен текст Поднаслов
Зголемување на текстот Да
Кратенка за пристапност Да
Гласовно пребарување Да
Дополнителна галантерија Носач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата