-25%
On Sale
Sale!
%
Off
25
Save 16,000 ден
16000ден
16000
ден
,

TV KD55XF8096BAEP

Sony

A
Спореди
  • Висок динамички опсег 4K
  • 4K X-Reality™ PRO
  • TRILUMINOS екран
  • Android TV™

48,990.00 ден 64,990.00 ден

Откријте го одново секој детаљ со 4K X-Reality™ PRO
Со 4K X-Reality PRO, квалитетот на сликите се подобрува до реалистичниот 4K-квалитет со извонредна острина2. Сликата се изострува и подобрува во реално време, при што се откриваат дополнителни детали во книгите и архитектурата на библиотеката.

TRILUMINOS™ екран: Повеќе бои, повеќе брилијантност
Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот има поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.

Уживајте во прекрасна забава во 4K HDR
Овој телевизор ви ја нуди возбудата од филмовите и игрите во 4K HDR. Тој поддржува повеќе формати HDR, меѓу кои и HDR10 и Hybrid Log-Gamma.

Netflix го препорачува овој телевизор
Добијте подобро проследување со телевизор препорачан од Netflix. Телевизорот препорачан од Netflix се избира поради неговите високи перформанси, најсовремени паметни функции и лесен пристап до апликации.

Уживајте во HDR игри со PlayStation®
4K HDR телевизорите од Sony се совршени партнери за конзолите PlayStation®4 и PlayStation®4 Pro. Уживајте во динамички игри исполнети со забава, нагласени текстури и извонредно живописни бои. Погледнете како вашите омилени игри стануваат реални благодарение на неверојатниот квалитет на сликата.

Откријте ги новите светови со Android TV™
Вашиот паметен телевизор штотуку стана попаметен. Уживајте во вашите омилени содржини од паметните телефони и таблет-уредите на големиот и прекрасен BRAVIA™ екран. Android TV™ со напредната гласовна контрола ви овозможува да се поврзете и да пристапувате до содржини, од филмови и серии до илјадници апликации, едноставно преку говор.

Chromecast built-in: Одлично се усогласува со другите ваши уреди
BRAVIA™ поддржува Chromecast built-in за проследување на вашата омилена забава, како YouTube™ или Netflix, од вашиот личен уред на прекрасниот екран на BRAVIA™.5 Може да проследувате од Android™, iOS™ или од вашиот лаптоп.