-31%
On Sale
Sale!
%
Off
31
Save 80,000 ден
80000ден
80000
ден
,

KD65AF9BAEP

Sony

Спореди
  • Откријте ја уметноста на автентичност
  • Максимален контраст во сите бои со OLED
  • Беспрекорна реалистичност
  • Распределба на звукот во повеќе димензии

179,990.00 ден 259,990.00 ден

Благодарение на процесорот за слика X1™ Ultimate, овој телевизор со најголем квалитет на слика нуди спој од длабоки црни тонови и природните бои на OLED со Pixel Contrast Booster™ за да добиете бои со поголем контраст при силна осветленост. Сите содржини што ги гледате стануваат пореални со врвни детали и живописни бои.
Процесорот за слика X1™ Ultimate, со ненадмината моќ за обработка, открива стотици различни предмети на екранот и интелигентно ги подобрува светлината, деталите и боите за да можат сите содржини да изгледаат остри, светли и неверојатно реалистични.
Нашиот најмоќен процесор.
Исто како и во концертните сали, звукот доаѓа кон вас од различни насоки благодарение на Acoustic Surface Audio+™. Трите механизми за придвижување и двата моќни сабвуфери создаваат повеќедимензионален звук што нуди потполно ново забавно доживување.
Овој телевизор ви ја нуди возбудата од филмовите и игрите во 4K HDR. Тој поддржува повеќе формати HDR, меѓу кои и HDR10, Hybrid Log-Gamma и Dolby Vision™.
Овој 4K OLED HDR-телевизор има прегледен и минималистички дизајн што ви овозможува да се фокусирате на тоа што е важно – сликата

Година на моделот2018
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д)Прибл. 144,9×83,5×8,6 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д)Прибл. 144,9×83,2×32,0 см
Димензии на телевизорот со поден држач (Ш x В x Д)
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д)Прибл. 159,0 x 95,8 x 19,6 см
Ширина на држачотПрибл. 39,7 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В)40,0×20,0 см
Тежина на телевизорот без држачПрибл. 27,2 кг
Тежина на телевизорот со држачПрибл. 35,6 кг
Тежина на телевизорот со поден држач
Тежина на картонското пакување (бруто)Прибл. 45 кг
Wi-Fi® стандардиСертификат за Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac
Влезови за етернет1 (долу)
Поддршка за Bluetooth® профилиВерзија 4.2; HID (поврзување глувче/тастатура)/HOGP (поврзување уреди со мала потрошувачка на енергија)/SPP(профил за сериска порта)/A2DP (стерео звук) /AVRCP (AV-далечински управувач)
Поврзување со паметен телефонПресликување на екран (Miracast™)
Chromecast built-in
Video & TV SideView (iOS/Android)
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска1(долен)
Влез(ови) за IF (сателитска)2(долу)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr)Не
Композитен видео влез(ови)1 (долу)
RS-232C влез(ови)Не
Вкупно HDMI влезови4 (1 страничен, 3 долу)
HDCPHDCP2.3(за HDMI™1/2/3/4)
HDMI-CECДа
MHLНе
HDMI повратен аудио канал (ARC)Да(eARC)
Дигитален аудио излез(и)1 (долу)
Излез(и) за звук / слушалкиНе
USB приклучоци2(долу)/1(страничен)
Снимање на USB HDDДа
Поддршка за формати на USB уредиFAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Кодеци за репродукција преку USBMPEG1:MPEG1/ MPEG2PS:MPEG2/ MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/ MP4(XAVC S):AVC, MPEG4, HEVC/AVI:Xvid, MotionJpeg/ASF(WMV):VC1/MOV:AVC, MPEG4,MotionJpeg/MKV:Xvid, AVC,MPEG4, VP8.HEVC/WEBM:VP8/3GPP:MPEG4, AVC/MP3/ASF(WMA)/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG; WEBM:VP9/AC4/ogg/AAC/ARW(само „Screen nail“)
Вид на екранOLED
Резолуција на екранот (Х x В, точки)3840×2160
АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ
Можност за 3DНе
Вид на задно осветлување
Вид на затемнување на задното осветлување
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег)Да (HDR10, HLG, DolbyVision)
Процесор за сликаПроцесор за слика X1™ Ultimate
Подобрување на острината4K X-Reality™ PRO
Dual database processing
Object-based Super Resolution
Подобрување на боитеTRILUMINOS™ екран
Super Bit Mapping™ 4K HDR
Технологија Live Colour™
Прецизно мапирање на бои
Подобрување на контрастотObject-based HDR remaster
Подобрување на динамичкиот контраст
Pixel Contrast Booster
Подобрување на движењата (стандардни Hz)Motionflow™ XR
Поддршка за видео сигналиHDMI™-сигнал: 4096x2160p(24, 50, 60 Hz), 3840x2160p(24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p(30, 50, 60, 100, 120 Hz), 1080/24p, 1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 480p
Режими на сликаЖивописно, стандардно, кино, игри, графика, фотографии, прилагодено, калибрираниот режим на Netflix
Поддршка за HEVCДа (до 3840×2160/60p со 10 бита)
Излезна моќност на звукот13 W+13 W+13 W+13 W+13 W+13 W+10 W+10 W
Вид на звучникотAcoustic Surface Audio+™(мотор+сабвуфер)
Поддршка за Dolby формат на звукDolby™ Digital, Dolby™ Digital Plus, Dolby™ Pulse, Dolby™ AC-4
Поддршка за DTS формат на звукDTS дигитален опкружувачки звук
FM радиоНе
Обработка на звукотНе
Симулиран опкружувачки звукS-Force преден опкружувачки звук
Режими на звукСтандардно, дијалог, кино, музика, спорт, Dolby Audio
РЕЖИМ ЗА ЦЕНТРАЛЕН ЗВУЧНИК НА ТЕЛЕВИЗОРОТДа
Оперативен системAndroid™
Вграден мемориски простор (GB)16GB
Јазик на екранотБУГАРСКИ/КАТАЛОНСКИ/ЧЕШКИ/ДАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/АНГЛИСКИ/ШПАНСКИ/ЕСТОНСКИ/ФИНСКИ/ФРАНЦУСКИ/ЕВРЕЈСКИ/ХРВАТСКИ/УНГАРСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/КАЗАКСТАНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ЛАТВИСКИ/ХОЛАНДСКИ/НОРВЕШКИ/ПОЛСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/РОМАНСКИ/РУСКИ/СЛОВАЧКИ/СЛОВЕНСКИ/СРПСКИ/ШВЕДСКИ/ТУРСКИ/УКРАИНСКИ/БОСАНСКИ/МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текстБУГАРСКИ / КАТАЛОНСКИ / ХРВАТСКИ / ЧЕШКИ / ДАНСКИ / ХОЛАНДСКИ / АНГЛИСКИ / ЕСТОНСКИ / ФИНСКИ / ФРАНЦУСКИ / ГЕРМАНСКИ / ГРЧКИ / УНГАРСКИ / ИТАЛИЈАНСКИ / ЛАТВИСКИ / ЛИТВАНСКИ / НОРВЕШКИ / ПОЛСКИ / ПОРТУГАЛСКИ / РОМАНСКИ / РУСКИ / СЛОВАЧКИ / СЛОВЕНСКИ / ШПАНСКИ / ШВЕДСКИ / ТУРСКИ / УКРАИНСКИ / ТАИ / ВИЕТНАМСКИ / АРАПСКИ / ПЕРСИСКИ / ЈАПОНСКИ
Лента за содржиниДа
Гласовно пребарување(Гласовно пребарување)Да/(вграден микрофон)Да
Електронски програмски водич (EPG)Да
Internet BrowserVewd
Продавница за апликацииДа(Google Play Store)
Тајмер за вклучување/исклучувањеДа
Тајмер за заспивањеДа
ТелетекстДа
Автоматска калибрација со CalMAN®Да
Две сликиНе
Придружен текст (аналоген/дигитален)(Аналоген) Не
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско нивоB
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Потрошувачка на енергија (при работа)Номинално: 521 W / Стандардно: 190 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА*264 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци2,00 W(Wi-Fi) / 2,00 W(LAN) / 0,50 W(Bluetooth®) од 1 јануари 2019 година,* Овие спецификации може да се променат со ажурирање на софтверот
Сооднос на најголемо осветлување за ЕУ73%
Присуство на оловоДа
Количество жива (мг)0.0
Енергетски потреби (напон/фреквенција)50Hz
AC 220-240V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлувањеДа
Контрола на динамично задно осветл.
Сензор за осветленостДа
Боја на рамкатаЦрна
Дизајн на држачот
Број на приемници (антенски/кабелски)2(дигитални)/1(аналоген)
Број на приемници (сателитски)2
ТВ систем (аналоген)B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни)45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија)DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија)VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија)DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија)VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија)DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија)IF фреквенција 950-2150MHz
CI+Да
Дополнителна галантеријаНосач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата