-27%
,

KD65AG9BAEP

Sony

Спореди
  • Големина од 164 см (65″)
  • OLED ТВ
  • Висок динамички опсег 4K
  • Процесор за слика X1™ Ultimate
  • Acoustic Surface Audio+™

189,990 ден 259,990 ден

AG9 | MASTER Series | OLED | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор (Android TV)
Уживајте во реалистични слики и звук со овој иновативен 4K OLED-телевизор
OLED нуди беспрекорни црни тонови, контраст и бои
Процесор за слика X1™ Ultimate за ненадмината реалистичност
Повеќедимензионален звук од екранот со Acoustic Surface Audio+™
Пронајдете забава со вашиот глас преку Android TV™
4K HDR-телевизор MASTER Series со OLED-екран, процесор за слика X1™ Ultimate и Acoustic Surface Audio+™

Година на моделот2019
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д)Прибл. 144,7×83,4×4,0 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д)Прибл. 144,7×83,8×25,5 см
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д)Прибл. 157,5 x 95,6 x 18,0 см
Ширина на држачотПрибл. 47,0 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В)30,0×30,0 см
Тежина на телевизорот без држачПрибл. 21,2 кг
Тежина на телевизорот со држачПрибл. 24,8 кг
Тежина на картонското пакување (бруто)Прибл. 34 кг
Wi-Fi® стандардиСертификат за Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac
Влезови за етернет1(долен)
Поддршка за Bluetooth® профилиВерзија 4.2; HID (поврзување глувче/тастатура)/HOGP (поврзување уреди со мала потрошувачка на енергија) /SPP (профил за сериска порта)/A2DP (стерео звук) /AVRCP (AV-далечински управувач)
Поврзување со паметен телефонChromecast built-in
Video & TV SideView (iOS/Android)
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска1(долен)
Влез(ови) за IF (сателитска)2(долу)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr)Не
Композитен видео влез(ови)1 (страничен)
RS-232C влез(ови)Не
Вкупно HDMI влезови4 (1 страничен, 3 долу)
HDCPHDCP2.3(за HDMI™1/2/3/4)
HDMI-CECДа
MHLНе
HDMI повратен аудио канал (ARC)Да (eARC)
Дигитален аудио излез(и)1 (долу)
Излез(и) за слушалки1 (страничен)
USB приклучоци2 (странични) / 1 (долу)
Снимање на USB HDDДа
Поддршка за формати на USB уредиFAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Кодеци за репродукција преку USBMPEG1:MPEG1/MPEG2PS:MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/MP4(XAVC S):AVC,MPEG4,HEVC/AVI:Xvid,MotionJpeg/ASF(WMV):VC1/MOV:AVC,MPEG4, MotionJpeg/MKV:Xvid, AVC,MPEG4,VP8.HEVC / WEBM : VP8/3GPP:MPEG4,AVC/MP3/ASF(WMA)/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG;WEBM:VP9/AC4/ogg/AAC/ARW(само „Screen nail“)
Вид на екранOLED
Резолуција на екранот (Х x В, точки)3840×2160
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег)Да (HDR10, HLG, Dolby Vision)
Процесор за сликаПроцесор за слика X1™ Ultimate
Подобрување на острината4K X-Reality™ PRO
Dual database processing
Object-based Super Resolution
Подобрување на боитеTRILUMINOS™ екран
Super bit mapping™ HDR
Технологија Live Colour™
Прецизно мапирање на бои
Подобрување на контрастотObject-based HDR remaster
Подобрување на динамичкиот контраст
Pixel Contrast Booster
Подобрување на движењата (стандардни Hz)Motionflow™ XR, автоматски режим
Поддршка за видео сигналиHDMI™-сигнал: 4096x2160p(24, 50, 60 Hz), 3840x2160p(24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p(30, 50, 60, 100, 120 Hz), 1080 /24p, 1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 480p
Режими на сликаЖивописно, стандардно, кино, игри, графика, фотографии, прилагодено, Dolby Vision Bright, Dolby Vision Dark, калибриран режим на Netflix
Поддршка за HEVC (емитување)Да (до 3840×2160/60p со 10 бита)
Излезна моќност на звукот20 W+20 W+10 W+10 W
Вид на звучникотAcoustic Surface Audio+
Конфигурација на звучнициМеханизам за придвижување x2, сабвуфер x2
Поддршка за Dolby формат на звукDolby™ Audio(Dolby™ Digital, Dolby™ Digital Plus, Dolby™ AC-4)
Поддршка за DTS формат на звукDTS дигитален опкружувачки звук
FM радиоНе
Обработка на звукотНе
Симулиран опкружувачки звукS-Force преден опкружувачки звук
Режими на звукСтандардно, дијалог, кино, музика, спорт, Dolby Audio
РЕЖИМ ЗА ЦЕНТРАЛЕН ЗВУЧНИК НА ТЕЛЕВИЗОРОТДа
Оперативен системAndroid™
Вграден мемориски простор (GB)16GB
Јазик на екранотБУГАРСКИ/КАТАЛОНСКИ/ЧЕШКИ/ДАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/АНГЛИСКИ/ШПАНСКИ/ЕСТОНСКИ/ФИНСКИ/ФРАНЦУСКИ/ЕВРЕЈСКИ/ХРВАТСКИ/УНГАРСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/КАЗАКСТАНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ЛАТВИСКИ/ХОЛАНДСКИ/НОРВЕШКИ/ПОЛСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/РОМАНСКИ/РУСКИ/СЛОВАЧКИ/СЛОВЕНСКИ/СРПСКИ/ШВЕДСКИ/ТУРСКИ/УКРАИНСКИ/БОСАНСКИ/МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текстАРАПСКИ / БУГАРСКИ / КАТАЛОНСКИ / ХРВАТСКИ / ЧЕШКИ / ДАНСКИ / ХОЛАНДСКИ / АНГЛИСКИ / ЕСТОНСКИ / ФИНСКИ / ФРАНЦУСКИ / ГЕРМАНСКИ / ГРЧКИ / ЕВРЕЈСКИ / ИНДОНЕЗИСКИ / ИТАЛИЈАНСКИ / ЈАПОНСКИ / НОРВЕШКИ / ПЕРСИСКИ / ПОЛСКИ / ПОРТУГАЛСКИ / РОМАНСКИ / РУСКИ / СЛОВАЧКИ / СЛОВЕНСКИ / ШПАНСКИ / ШВЕДСКИ / ТАИ / ТУРСКИ / УКРАИНСКИ / ВИЕТНАМСКИ
Лента за содржиниНе
Гласовно пребарување(Гласовно пребарување)Да/(вграден микрофон)Да
Електронски програмски водич (EPG)Да
Internet BrowserVewd
Продавница за апликацииДа(Google Play Store)
Тајмер за вклучување/исклучувањеДа
Тајмер за заспивањеДа
ТелетекстДа
Автоматска калибрација со CalMAN®Да
Две сликиНе
Придружен текст (аналоген/дигитален)(Аналоген) Не
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско нивоB
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Потрошувачка на енергија (при работа)Номинално: 490 W / Стандардно: 169 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА*234 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци2,00 W(Wi-Fi) / 2,00 W(LAN) / 0,50 W(CEC)
СООДНОС НА НАЈГОЛЕМО ОСВЕТЛУВАЊЕ73%
Присуство на оловоДа
Количество жива (мг)0.0
Енергетски потреби (напон/фреквенција)50Hz
AC 220-240V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлувањеДа
Контрола на динамично задно осветл.Да
Сензор за осветленостДа
Боја на рамкатаЦрна
Дизајн на држачотТемно сребрена
Број на приемници (антенски/кабелски)2(дигитални)/1(аналоген)
Број на приемници (сателитски)2
ТВ систем (аналоген)B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни)45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија)DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија)VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија)DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија)VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија)DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија)IF фреквенција 950-2150MHz
CI+Да
Читач на екранДа
Аудио описАудио опис
Придружен текстПоднаслов
Зголемување на текстотДа
Кратенка за пристапностДа
Промени пристапДа
Гласовно пребарувањеДа
Дополнителна галантеријаНосач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците), SU-WL850)Во зависност од изборот на земјата