-17%
,

KD65XG8096BAEP

Sony

Спореди
  • Големина од 164 см (65″)
  • 4K X-Reality™ PRO
  • Android TV™
  • Triluminos екран
  • Висок динамички опсег 4K

49,990 ден 59,990 ден

Гледајте нови светови со живописни бои и реални детали на овој 4K HDR-телевизор со технологијата за зголемување на резолуцијата 4K X-Reality™ PRO, TRILUMINOS-екранот и Android TV™
Со 4K X-Reality™ PRO, квалитетот на сликите се подобрува до реалистичниот 4K-квалитет со извонредна острина. Сликата се изострува и подобрува во реално време, при што се откриваат дополнителни детали во книгите и архитектурата на библиотеката.
Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.
Слушањето е реалистично како и гледањето. ClearAudio+ детално го прилагодува звукот од телевизорот за да се добие прекрасно и емотивно доживување што ќе ве опкружи. Слушајте музика и дијалог со поголема острина и отсечност, без разлика што гледате.
Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале – само изговорете и добијте ја веднаш. Овој паметен телевизор со Android и напредна гласовна контрола може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања
Складирајте ги каблите уредно во држачот и прицврстете ги со испорачаниот држач за кабли

Година на моделот2019
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д)Прибл. 146,3×84,5×8,0 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д)Прибл. 146,3×90,9×33,6 см
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д)Прибл. 156,9 x 95,6 x 18,6 см
Ширина на држачотПрибл. 100,9 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В)30,0×30,0 см
Тежина на телевизорот без држачПрибл. 20,9 кг
Тежина на телевизорот со држачПрибл. 22 кг
Тежина на картонското пакување (бруто)Прибл. 31 кг
Wi-Fi® стандардиСертификат за Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac
Влезови за етернет1(долен)
Поддршка за Bluetooth® профилиВерзија 4.1; HID (поврзување глувче/тастатура)/HOGP (поврзување уреди со мала потрошувачка на енергија) / SPP (профил за сериска порта)
Поврзување со паметен телефонChromecast built-in
Video & TV SideView (iOS/Android)
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска1 (страничен)
Влез(ови) за IF (сателитска)1 (страничен)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr)Не
Композитен видео влез(ови)1 (долу)
RS-232C влез(ови)Не
Вкупно HDMI влезови4 (2 странични, 2 задни)
HDCPHDCP2.3(за HDMI™1/2/3/4)
HDMI-CECДа
MHLНе
HDMI повратен аудио канал (ARC)Да (ARC)
Дигитален аудио излез(и)1 (заден)
Излез(и) за слушалки1 (заден)
Аудио излез(и)1 (заден / хибриден со излез за слушалки)
Излез(и) за сабвуфер1 (заден / хибриден со излез за слушалки)
USB приклучоци3 (странични)
Снимање на USB HDDДа
Поддршка за формати на USB уредиFAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Кодеци за репродукција преку USBMPEG1:MPEG1/MPEG2PS:MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/MP4(XAVC S):AVC, MPEG4, HEVC/AVI :Xvid, MotionJpeg / ASF (WMV):VC1/MOV:AVC,MPEG4,MotionJpeg/MKV:Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/WEBM:VP8/3GPP:MPEG4,AVC/MP3/ASF(WMA)/ WAV/ MP4AAC / FLAC /JPEG
Вид на екранLCD екран
Резолуција на екранот (Х x В, точки)3840×2160
Вид на задно осветлувањеДиректно LED осветлување
Вид на затемнување на задното осветлувањеЗатемнување на слика
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег)Да (HDR10, HLG)
Процесор за сликаНе
Подобрување на острината4K X-Reality™ PRO
Подобрување на боитеTRILUMINOS™ екран
Технологија Live Colour™
Подобрување на контрастотПодобрување на динамичкиот контраст
Подобрување на движењата (стандардни Hz)Motionflow™ XR 400 Hz (стандардно 50 Hz)
Поддршка за видео сигналиHDMI™-сигнал: 4096x2160p(24, 50, 60 Hz), 3840x2160p(24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i
Режими на сликаЖивописно, стандардно, прилагодено, професионално кино, домашно кино, спорт, анимација, фото-живописно, фото-стандардно, фото-прилагодено, игри, графика
Поддршка за HEVC (емитување)Да (до 3840×2160/60p со 10 бита)
Излезна моќност на звукот10W+10W
Вид на звучникотЗвучник со рефлективен бас
Конфигурација на звучнициЦелосен опсег (рефлективен бас) x2
Поддршка за Dolby формат на звукDolby™ Audio(Dolby™ Digital, Dolby™ Digital Plus)
Поддршка за DTS формат на звукDTS дигитален опкружувачки звук
FM радиоНе
Обработка на звукотClearAudio+
Симулиран опкружувачки звукS-Force преден опкружувачки звук
Режими на звукСтандардно, дијалог, кино, музика, спорт
Оперативен системAndroid™
Вграден мемориски простор (GB)16GB
Јазик на екранотБУГАРСКИ/КАТАЛОНСКИ/ЧЕШКИ/ДАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/АНГЛИСКИ/ШПАНСКИ/ЕСТОНСКИ/ФИНСКИ/ФРАНЦУСКИ/ЕВРЕЈСКИ/ХРВАТСКИ/УНГАРСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/КАЗАКСТАНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ЛАТВИСКИ/ХОЛАНДСКИ/НОРВЕШКИ/ПОЛСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/РОМАНСКИ/РУСКИ/СЛОВАЧКИ/СЛОВЕНСКИ/СРПСКИ/ШВЕДСКИ/ТУРСКИ/УКРАИНСКИ/БОСАНСКИ/МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текстАРАПСКИ / БУГАРСКИ / КАТАЛОНСКИ / ХРВАТСКИ / ЧЕШКИ / ДАНСКИ / ХОЛАНДСКИ / АНГЛИСКИ / ЕСТОНСКИ / ФИНСКИ / ФРАНЦУСКИ / ГЕРМАНСКИ / ГРЧКИ / ЕВРЕЈСКИ / ИНДОНЕЗИСКИ / ИТАЛИЈАНСКИ / ЈАПОНСКИ / НОРВЕШКИ / ПЕРСИСКИ / ПОЛСКИ / ПОРТУГАЛСКИ / РОМАНСКИ / РУСКИ / СЛОВАЧКИ / СЛОВЕНСКИ / ШПАНСКИ / ШВЕДСКИ / ТАИ / ТУРСКИ / УКРАИНСКИ / ВИЕТНАМСКИ
Лента за содржиниНе
Гласовно пребарување(Гласовно пребарување)Да/(вграден микрофон)Не
Електронски програмски водич (EPG)Да
Internet BrowserVewd
Продавница за апликацииДа(Google Play Store)
Тајмер за вклучување/исклучувањеДа
Тајмер за заспивањеДа
ТелетекстДа
Две сликиНе
Придружен текст (аналоген/дигитален)(Аналоген) Не
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско нивоA
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Потрошувачка на енергија (при работа)Номинално: 258 W / Стандардно: 156 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА*216 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци2,00 W(Wi-Fi) / 2,00 W(LAN) / 1,00 W(Bluetooth®)
Сооднос на најголемо осветлување за ЕУ78%
Присуство на оловоДа
Количество жива (мг)0.0
Енергетски потреби (напон/фреквенција)50Hz
AC 220-240V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлувањеДа
Контрола на динамично задно осветл.Да
Сензор за осветленостДа
Боја на рамкатаЦрна
Дизајн на држачотТемно сребрена
Број на приемници (антенски/кабелски)1 (дигитален/аналоген)
Број на приемници (сателитски)1
ТВ систем (аналоген)B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни)45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија)DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија)VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија)DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија)VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија)DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија)IF фреквенција 950-2150MHz
CI+Да
Читач на екранДа
Аудио описАудио опис
Придружен текстПоднаслов
Зголемување на текстотДа
Кратенка за пристапностДа
Промени пристапДа
Гласовно пребарувањеДа
Дополнителна галантеријаНосач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата