-5%
,

KD65XG8096BAEP

Sony
Достапност:

Нема на залиха


Спореди

Промотивната цени важи од 29.05. до 01.06.2020
Промоција 5 години гаранција гратис важи до 26.06.2020

  • Големина од 164 см (65″)
  • 4K X-Reality™ PRO
  • Android TV™
  • Triluminos екран
  • Висок динамички опсег 4K

56,990 ден 59,990 ден

Нема на залиха

Гледајте нови светови со живописни бои и реални детали на овој 4K HDR-телевизор со технологијата за зголемување на резолуцијата 4K X-Reality™ PRO, TRILUMINOS-екранот и Android TV™
Со 4K X-Reality™ PRO, квалитетот на сликите се подобрува до реалистичниот 4K-квалитет со извонредна острина. Сликата се изострува и подобрува во реално време, при што се откриваат дополнителни детали во книгите и архитектурата на библиотеката.
Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.
Слушањето е реалистично како и гледањето. ClearAudio+ детално го прилагодува звукот од телевизорот за да се добие прекрасно и емотивно доживување што ќе ве опкружи. Слушајте музика и дијалог со поголема острина и отсечност, без разлика што гледате.
Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале – само изговорете и добијте ја веднаш. Овој паметен телевизор со Android и напредна гласовна контрола може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања
Складирајте ги каблите уредно во држачот и прицврстете ги со испорачаниот држач за кабли

Година на моделот 2019
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално) 65″ (64,5″)
Големина на екранот (см, мерено дијагонално) 163,9 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д) Прибл. 146,3×84,5×8,0 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д) Прибл. 146,3×90,9×33,6 см
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д) Прибл. 156,9 x 95,6 x 18,6 см
Ширина на држачот Прибл. 100,9 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В) 30,0×30,0 см
Тежина на телевизорот без држач Прибл. 20,9 кг
Тежина на телевизорот со држач Прибл. 22 кг
Тежина на картонското пакување (бруто) Прибл. 31 кг
Wi-Fi® стандарди Сертификат за Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac
Влезови за етернет 1(долен)
Поддршка за Bluetooth® профили Верзија 4.1; HID (поврзување глувче/тастатура)/HOGP (поврзување уреди со мала потрошувачка на енергија) / SPP (профил за сериска порта)
Поврзување со паметен телефон Chromecast built-in
Video & TV SideView (iOS/Android)
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска 1 (страничен)
Влез(ови) за IF (сателитска) 1 (страничен)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr) Не
Композитен видео влез(ови) 1 (долу)
RS-232C влез(ови) Не
Вкупно HDMI влезови 4 (2 странични, 2 задни)
HDCP HDCP2.3(за HDMI™1/2/3/4)
HDMI-CEC Да
MHL Не
HDMI повратен аудио канал (ARC) Да (ARC)
Дигитален аудио излез(и) 1 (заден)
Излез(и) за слушалки 1 (заден)
Аудио излез(и) 1 (заден / хибриден со излез за слушалки)
Излез(и) за сабвуфер 1 (заден / хибриден со излез за слушалки)
USB приклучоци 3 (странични)
Снимање на USB HDD Да
Поддршка за формати на USB уреди FAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Кодеци за репродукција преку USB MPEG1:MPEG1/MPEG2PS:MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/MP4(XAVC S):AVC, MPEG4, HEVC/AVI :Xvid, MotionJpeg / ASF (WMV):VC1/MOV:AVC,MPEG4,MotionJpeg/MKV:Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/WEBM:VP8/3GPP:MPEG4,AVC/MP3/ASF(WMA)/ WAV/ MP4AAC / FLAC /JPEG
Вид на екран LCD екран
Резолуција на екранот (Х x В, точки) 3840×2160
Вид на задно осветлување Директно LED осветлување
Вид на затемнување на задното осветлување Затемнување на слика
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег) Да (HDR10, HLG)
Процесор за слика Не
Подобрување на острината 4K X-Reality™ PRO
Подобрување на боите TRILUMINOS™ екран
Технологија Live Colour™
Подобрување на контрастот Подобрување на динамичкиот контраст
Подобрување на движењата (стандардни Hz) Motionflow™ XR 400 Hz (стандардно 50 Hz)
Поддршка за видео сигнали HDMI™-сигнал: 4096x2160p(24, 50, 60 Hz), 3840x2160p(24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i
Режими на слика Живописно, стандардно, прилагодено, професионално кино, домашно кино, спорт, анимација, фото-живописно, фото-стандардно, фото-прилагодено, игри, графика
Поддршка за HEVC (емитување) Да (до 3840×2160/60p со 10 бита)
Излезна моќност на звукот 10W+10W
Вид на звучникот Звучник со рефлективен бас
Конфигурација на звучници Целосен опсег (рефлективен бас) x2
Поддршка за Dolby формат на звук Dolby™ Audio(Dolby™ Digital, Dolby™ Digital Plus)
Поддршка за DTS формат на звук DTS дигитален опкружувачки звук
FM радио Не
Обработка на звукот ClearAudio+
Симулиран опкружувачки звук S-Force преден опкружувачки звук
Режими на звук Стандардно, дијалог, кино, музика, спорт
Оперативен систем Android™
Вграден мемориски простор (GB) 16GB
Јазик на екранот БУГАРСКИ/КАТАЛОНСКИ/ЧЕШКИ/ДАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/АНГЛИСКИ/ШПАНСКИ/ЕСТОНСКИ/ФИНСКИ/ФРАНЦУСКИ/ЕВРЕЈСКИ/ХРВАТСКИ/УНГАРСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/КАЗАКСТАНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ЛАТВИСКИ/ХОЛАНДСКИ/НОРВЕШКИ/ПОЛСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/РОМАНСКИ/РУСКИ/СЛОВАЧКИ/СЛОВЕНСКИ/СРПСКИ/ШВЕДСКИ/ТУРСКИ/УКРАИНСКИ/БОСАНСКИ/МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текст АРАПСКИ / БУГАРСКИ / КАТАЛОНСКИ / ХРВАТСКИ / ЧЕШКИ / ДАНСКИ / ХОЛАНДСКИ / АНГЛИСКИ / ЕСТОНСКИ / ФИНСКИ / ФРАНЦУСКИ / ГЕРМАНСКИ / ГРЧКИ / ЕВРЕЈСКИ / ИНДОНЕЗИСКИ / ИТАЛИЈАНСКИ / ЈАПОНСКИ / НОРВЕШКИ / ПЕРСИСКИ / ПОЛСКИ / ПОРТУГАЛСКИ / РОМАНСКИ / РУСКИ / СЛОВАЧКИ / СЛОВЕНСКИ / ШПАНСКИ / ШВЕДСКИ / ТАИ / ТУРСКИ / УКРАИНСКИ / ВИЕТНАМСКИ
Лента за содржини Не
Гласовно пребарување (Гласовно пребарување)Да/(вграден микрофон)Не
Електронски програмски водич (EPG) Да
Internet Browser Vewd
Продавница за апликации Да(Google Play Store)
Тајмер за вклучување/исклучување Да
Тајмер за заспивање Да
Телетекст Да
Две слики Не
Придружен текст (аналоген/дигитален) (Аналоген) Не
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско ниво A
Големина на екранот (см, мерено дијагонално) 163,9 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално) 65″ (64,5″)
Потрошувачка на енергија (при работа) Номинално: 258 W / Стандардно: 156 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА* 216 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност) 0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци 2,00 W(Wi-Fi) / 2,00 W(LAN) / 1,00 W(Bluetooth®)
Сооднос на најголемо осветлување за ЕУ 78%
Присуство на олово Да
Количество жива (мг) 0.0
Енергетски потреби (напон/фреквенција) 50Hz
AC 220-240V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлување Да
Контрола на динамично задно осветл. Да
Сензор за осветленост Да
Боја на рамката Црна
Дизајн на држачот Темно сребрена
Број на приемници (антенски/кабелски) 1 (дигитален/аналоген)
Број на приемници (сателитски) 1
ТВ систем (аналоген) B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни) 45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија) DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија) VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија) DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија) VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија) DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија) IF фреквенција 950-2150MHz
CI+ Да
Читач на екран Да
Аудио опис Аудио опис
Придружен текст Поднаслов
Зголемување на текстот Да
Кратенка за пристапност Да
Промени пристап Да
Гласовно пребарување Да
Дополнителна галантерија Носач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата