,

KDL40WE665BAEP

Sony
Достапност:

Нема на залиха


A+
Спореди
  • Поддржува видеозаписи со висок динамички опсег (HDR)
  • Full HD за најдобро HD доживување
  • Исклучително брз пристап до YouTube и Wi-Fi

25,990 ден

Нема на залиха

Поврзете се на интернет веднаш со копчето за YouTube™
Висок динамички опсег за реалистични слики
Повеќе јасност, повеќе детали со Full HD
Откријте го одново секој детаљ со X-Reality™ PRO
Создаденo за слушање: ClearAudio+
Тенка рамка со изглед на алуминиум
Организирање на каблите
На предната страна нема кабли
Motionflow™ XR овозможува јасни движења
DSEE врши обновување на деталите на вашата дигитална музика
Clear Phase за рамномерни и балансирани фреквенции
S-Force Front Surround како во кино
Одлична безжична забава преку вграден Wi-Fi
Вашиот паметен телефон на голем екран
Извонредна репродукција на повеќе формати преку USB
Претворете го телевизорот во дигитален рекордер: СНИМАЊЕ НА HDD ПРЕКУ USB

Бренд

Големина

40" (102 cm)

Резолуција

Full HD

Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)40″ (39,9″)
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)101,4 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д)Прибл. 91,0×54,3×7,0 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д)Прибл. 91,0×59,1×20,8 см
Димензии на телевизорот со поден држач (Ш x В x Д)
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д)Прибл. 100,6 x 63,6 x 15,6 см
Ширина на држачотПрибл. 64,6 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В)10,0×20,0 см
Тежина на телевизорот без држачПрибл. 8,1 кг
Тежина на телевизорот со држачПрибл. 8,7 кг
Тежина на телевизорот со поден држач
Тежина на картонското пакување (бруто)Прибл. 12 кг
Wi-Fi® стандардиСертификат за Wi-Fi® 802.11b/g/n
Влезови за етернет1 (заден)
Поддршка за Bluetooth® профилиНе
Поврзување со паметен телефонПресликување на екран (Miracast™)
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска1 (страничен)
Влез(ови) за IF (сателитска)1 (страничен)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr)Не
Композитен видео влез(ови)Не
RS-232C влез(ови)Не
SCARTБез Smartlink: 1 (заден)
Вкупно HDMI влезови2 (2 странични)
HDCPHDCP1.4
HDMI-CECДа
MHLНе
HDMI повратен аудио канал (ARC)Да
Дигитален аудио излез(и)1 (страничен хибриден со излез за слушалки, аудио излез и излез за сабвуфер со дигитален аудио излез)
Излез(и) за звук / слушалки1 (страничен хибриден со излез за слушалки, аудио излез и излез за сабвуфер)
USB приклучоци2 (странични/пар)
Снимање на USB HDDДа (освен Италија)
Поддршка за формати на USB уредиFAT16/FAT32/NTFS
Кодеци за репродукција преку USBMPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4Part10/MP4Part2/AVI(XVID)/AVI(MotionJpeg)/WMV9/MKV/WEBM/WAV/MP3/WMA/JPEG
Вид на екранLCD екран
Резолуција на екранот (Х x В, точки)1920×1080
Можност за 3DНе
Вид на задно осветлувањеEdge LED
Вид на затемнување на задното осветлувањеЗатемнување на слика
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег)Да
Процесор за сликаНе
Подобрување на остринатаX-Reality™ PRO
Подобрување на боитеТехнологија Live Colour™
Подобрување на контрастотПодобрување на динамичкиот контраст
Подобрување на движењата (стандардни Hz)Motionflow™ XR 400 Hz (стандардно 50 Hz)
Поддршка за видео сигнали1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i(50,60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i
Режими на сликаЖивописно, стандардно, прилагодено, кино, спорт, фото-живописно, фото-стандард, фото-прилагодено, игри, графика, HDR игри, HDR кино
Поддршка за HEVC (емитување)Да (до 1920×1080/60p 10 бита)
Излезна моќност на звукот5W + 5W
Вид на звучникотЗвучник со отворена предна плоча
Поддршка за Dolby формат на звукDolby™ Digital, Dolby™ Digital Plus, Dolby™ Pulse
Поддршка за DTS формат на звукDTS дигитален опкружувачки звук
FM радиоДА (само RU и UA)
Обработка на звукотClearAudio+
Симулиран опкружувачки звукS-Force преден опкружувачки звук
Режими на звукСтандардно, музика, кино, спорт
Оперативен системLinux
Вграден мемориски простор (GB)
Јазик на екранотБУГАРСКИ/КАТАЛОНСКИ/ЧЕШКИ/ДАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/АНГЛИСКИ/ШПАНСКИ/ЕСТОНСКИ/ФИНСКИ/ФРАНЦУСКИ/ЕВРЕЈСКИ/ХРВАТСКИ/УНГАРСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/КАЗАКСТАНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ЛАТВИСКИ/ХОЛАНДСКИ/НОРВЕШКИ/ПОЛСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/РОМАНСКИ/РУСКИ/СЛОВАЧКИ/СЛОВЕНСКИ/СРПСКИ/ШВЕДСКИ/ТУРСКИ/УКРАИНСКИ/БОСАНСКИ/МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текстАНГЛИСКИ/ХОЛАНДСКИ/ФРАНЦУСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/ТУРСКИ/ШПАНСКИ/КАТАЛОНСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/ПОЛСКИ/ЧЕШКИ/УНГАРСКИ/РУСКИ/БУГАРСКИ/ФИНСКИ/ДАНСКИ/ШВЕДСКИ/НОРВЕШКИ/СЛОВАЧКИ/РОМАНСКИ/СЛОВЕНСКИ/ЕСТОНСКИ/ЛАТВИСКИ/УКРАИНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ХРВАТСКИ/МАКЕДОНСКИ
Лента за содржиниНе
Гласовно пребарувањеНе
Електронски програмски водич (EPG)Да
Internet BrowserOpera (во зависност од земјата)
Тајмер за вклучување/исклучувањеДа
Тајмер за заспивањеДа
ТелетекстДа
Две сликиНе
Придружен текст (аналоген/дигитален)(аналоген)-
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско нивоA+
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)101,4 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)40″ (39,9″)
Потрошувачка на енергија (при работа)Номинално: 74 W / Стандардно: 48,0 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА*70 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци2,00W (Wi-Fi®) / 2,00W (LAN)
СООДНОС НА НАЈГОЛЕМО ОСВЕТЛУВАЊЕ68%
Присуство на оловоДа
Количество жива (мг)0.0
Енергетски потреби (напон/фреквенција)AC 220-240 V, 50 Hz
DC 19,5 V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлувањеДа
Контрола на динамично задно осветл.Да
Сензор за осветленост
Боја на рамкатаЦрна
Дизајн на држачотСребрена плоча во форма на U
Број на приемници (антенски/кабелски)1 (дигитален/аналоген)
Број на приемници (сателитски)1
ТВ систем (аналоген)B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни)45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија)DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија)VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија)DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија)VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија)DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија)IF фреквенција 950-2150MHz
CI+Да
Дополнителна галантеријаНосач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата
ПРИКЛУЧОЦИТЕ СЕ ДОСТАПНИ САМО ПРЕД МОНТИРАЊЕТО НА ЅИДПРИЕМНИК, ЕТЕРНЕТ, SCART
ПРИКЛУЧОЦИТЕ СЕ ДОСТАПНИ И ПРЕД И ПО МОНТИРАЊЕТО НА ЅИДUSB 1-2, HDMI 1-2, АУДИО ИЗЛЕЗ/ИЗЛЕЗ ЗА СЛУШАЛКИ, ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ, CI+
ПРИКЛУЧОЦИТЕ НЕ СЕ ДОСТАПНИ КОГА СЕ КОРИСТИ ДРЖАЧОТ ЗА НА ЅИД
ПРИКЛУЧОЦИТЕ СЕ ДОСТАПНИ И ПРЕД И ПО МОНТИРАЊЕТО НА ЅИДUSB 1-2, HDMI 1-2, АУДИО ИЗЛЕЗ/ИЗЛЕЗ ЗА СЛУШАЛКИ, ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ, CI+
ПРИКЛУЧОЦИТЕ СЕ ДОСТАПНИ САМО ПРЕД МОНТИРАЊЕТО НА ЅИДПРИЕМНИК
ПРИКЛУЧОЦИТЕ НЕ СЕ ДОСТАПНИ КОГА СЕ КОРИСТИ ДРЖАЧОТ ЗА НА ЅИДЕТЕРНЕТ, SCART