-17%
, ,

KDL50WF665BAEP

Sony

Спореди
  • Големина од 126 см (50″)
  • Full HD резолуција (1920 x 1080)
  • X-Reality™ PRO
  • YouTube™ и многу повеќе

28,990 ден 34,990 ден

126 см/50″ Motionflow XR 400 Hz (стандардни 50 Hz), црно-сребрен знак за насока
Забавувајте се со телевизор што нуди јасна, остра и неверојатно детална слика
Поддржува видеозаписи со висок динамички опсег (HDR)
Full HD за најдобро HD доживување
Пристапете до YouTube и други веб-сајтови преку вградениот Wi-Fi
Full HD HDR-телевизор со висок динамички опсег, X-Reality™ PRO и наменско копче за YouTube™

Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)50″ (49,5″)
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)125,7 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д)Прибл. 113,0×66,0x6,8 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д)Прибл. 113,0×71,7×26,8 см
Димензии на телевизорот со поден држач (Ш x В x Д)
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д)Прибл. 122,6 x 78,2 x 14,8 см
Ширина на држачотПрибл. 74,6 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В)20,0×20,0 см
Тежина на телевизорот без држачПрибл. 11 кг
Тежина на телевизорот со држачПрибл. 11,4 кг
Тежина на телевизорот со поден држач
Тежина на картонското пакување (бруто)Прибл. 16 кг
Wi-Fi® стандардиСертификат за Wi-Fi® 802.11b/g/n
Влезови за етернет1 (заден)
Поддршка за Bluetooth® профилиНе
Поврзување со паметен телефонПресликување на екран (Miracast™)
Photo Sharing Plus
Поврзување медиуми
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска1 (страничен)
Влез(ови) за IF (сателитска)1 (страничен)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr)Не
Композитен видео влез(ови)1 (заден)
RS-232C влез(ови)Не
Вкупно HDMI влезови2 (2 странични)
HDCPHDCP1.4
HDMI-CECДа
MHLНе
HDMI повратен аудио канал (ARC)Да
Дигитален аудио излез(и)1 (заден)
Излез(и) за звук / слушалки1 (страничен хибриден со излез за слушалки, аудио излез и излез за сабвуфер)
USB приклучоци2 (странични/пар)
Снимање на USB HDDДа (освен Италија)
Поддршка за формати на USB уредиFAT16/FAT32/NTFS
Кодеци за репродукција преку USBMPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4Part10/MP4Part2/AVI(XVID)/AVI(MotionJpeg)/WMV9/MKV/WEBM/WAV/MP3/WMA/JPEG
Вид на екранLCD екран
Резолуција на екранот (Х x В, точки)1920×1080
Агол на гледање (X-Wide Angle)
Можност за 3DНе
Вид на задно осветлувањеДиректно LED осветлување
Вид на затемнување на задното осветлувањеЗатемнување на слика
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег)Да (HDR10, HLG)
Процесор за сликаНе
Подобрување на остринатаX-Reality™ PRO
Подобрување на боитеТехнологија Live Colour™
Подобрување на контрастотПодобрување на динамичкиот контраст
Подобрување на движењата (стандардни Hz)Motionflow™ XR 400 Hz (стандардно 50 Hz)
Поддршка за видео сигналиHDMI™-сигнал: 1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i
Режими на сликаЖивописно, стандардно, прилагодено, кино, спорт, фото-живописно, фото-стандард, фото-прилагодено, игри, графика, HDR игри, HDR кино
Поддршка за HEVC (емитување)Да (до 1920×1080/60p 10 бита)
Излезна моќност на звукот5W + 5W
Вид на звучникотЗвучник со отворена предна плоча
Поддршка за Dolby формат на звукDolby™ Digital, Dolby™ Digital Plus, Dolby™ Pulse, Dolby™ AC-4
Поддршка за DTS формат на звукDTS дигитален опкружувачки звук
FM радиоДА (само RU и UA)
Обработка на звукотClearAudio+
Симулиран опкружувачки звукS-Force преден опкружувачки звук
Режими на звукСтандардно, музика, кино, спорт
Оперативен системLinux
Вграден мемориски простор (GB)
Јазик на екранотБУГАРСКИ/КАТАЛОНСКИ/ЧЕШКИ/ДАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/АНГЛИСКИ/ШПАНСКИ/ЕСТОНСКИ/ФИНСКИ/ФРАНЦУСКИ/ЕВРЕЈСКИ/ХРВАТСКИ/УНГАРСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/КАЗАКСТАНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ЛАТВИСКИ/ХОЛАНДСКИ/НОРВЕШКИ/ПОЛСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/РОМАНСКИ/РУСКИ/СЛОВАЧКИ/СЛОВЕНСКИ/СРПСКИ/ШВЕДСКИ/ТУРСКИ/УКРАИНСКИ/БОСАНСКИ/МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текстАНГЛИСКИ/ХОЛАНДСКИ/ФРАНЦУСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/ТУРСКИ/ШПАНСКИ/КАТАЛОНСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/ПОЛСКИ/ЧЕШКИ/УНГАРСКИ/РУСКИ/БУГАРСКИ/ФИНСКИ/ДАНСКИ/ШВЕДСКИ/НОРВЕШКИ/СЛОВАЧКИ/РОМАНСКИ/СЛОВЕНСКИ/ЕСТОНСКИ/ЛАТВИСКИ/УКРАИНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ХРВАТСКИ/МАКЕДОНСКИ
Лента за содржиниНе
Гласовно пребарувањеНе
Електронски програмски водич (EPG)Да
Internet BrowserVEWD
Тајмер за вклучување/исклучувањеДа
Тајмер за заспивањеДа
ТелетекстДа
Две сликиНе
Придружен текст (аналоген/дигитален)(Аналоген)-
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско нивоA
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)125,7 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)50″ (49,5″)
Потрошувачка на енергија (при работа)Номинално: 128 W / Стандардно: 80,0 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА*117 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0,50W
Сооднос на најголемо осветлување за ЕУ74%
Присуство на оловоДа
Количество жива (мг)0.0
Потрошувачка на енергија (режим на работа) за Energy Star
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност) за Energy Star
Усогласеност со Energy Star®
Енергетски потреби (напон/фреквенција)AC 220-240 V, 50 Hz
DC 19,5 V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлувањеДа
Контрола на динамично задно осветл.Да
Сензор за осветленост
Боја на рамкатаЦрна
Дизајн на држачотСребрен знак за насока
Број на приемници (антенски/кабелски)1 (дигитален/аналоген)
Број на приемници (сателитски)1
ТВ систем (аналоген)B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни)45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија)DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија)VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија)DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија)VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија)DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија)IF фреквенција 950-2150MHz
CI+Да
Дополнителна галантеријаНосач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата