-13%
On Sale
Sale!
%
Off
13
Save 2,000 ден
2000ден
2000
ден
,

MHCV21D

Sony

Спореди
  • Звучниците поставени под агол за пошироко звучно поле
  • Светилка во звучникот
  • Вграден DVD плеер со HDMI ARC
  • Рачка за безбедно подигнување и лесно пренесување

13,990.00 ден 15,990.00 ден

Аудио систем V21D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Еве како звучат одличните забави
Моќен звук од едноделен систем
Сина светилка во звучникот
Караоке и влезови за гитара
Сè-во-едно домашен аудио систем со голема моќ, светилки во звучникот и технологија Bluetooth®.

CDДа
DVDДа
USB1Да
FMДа
Аудио влез 1Да
TVДа (HDMI), (АУДИО ВЛЕЗ)
Bluetooth®Да (iAP преку BT)
Аналоген аудио влез1
Аналоген аудио излез1
HDMI® излез1
Композитен видео излез1
USB влез1
Влез за микрофон2 (еден приклучок за 6φ / гитара – МИКРОФОН 2 / ГИТАРА)
Музички еквалајзерМузика (еквалајзер според емоции)
Режим за фудбалДа
Видео EQФИЛМ / ИГРИ / ДРАМА / ВЕСТИ
Режим FIESTAДа
Функција за засилување на басотMEGA BASS
DSEE дигитално подобрување на звукотDSEE (АВТОМАТСКИ)
Party Chain(жично)Да
Функција за додавање звучник (Bluetooth®)Да
ClearAudio+Да
Dolby® DigitalДа
Кино простор/опкружувачки звук-/Да
Звучни ефектиДа
ИзолаторДа
РаспространувањеДа
WahДа
СемплерДа (гребнатини и друго)
Светилка во звучникотДа (небесно сина боја за вуфер)
Регулирање на јачината на вокалотДа (за сите функции)
Контрола на копчињаДа (за сите функции)
БодувањеДа (за сите функции)
Микрофон јачина на звукДа (за сите функции)
ЕхоДа (за сите функции)
Вокален водичДа (за сите функции)(само апликации)
Промена на гласДа (за сите функции)
Тајмер за заспивањеДа
Излез за полнење преку USB приклучок1A
USB СНИМАЊЕДа
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0.5W
Впарување со NFC со еден допирДа
LDACДа
AACДа
A2DP(приемник)Да
AVRCPДа (вер. 1.3)
SPPДа
Компатибилни апликации за паметни телефониДа (Music Center и Fiestable)
ПојасFM
RDSДа
Опсег на поставување (FM)87,5-108 MHz / 50 kHz
Меморирани каналиFM20
Заклучување на местото за поставувањеДа
Заклучување за децаДа
Рачка за носењеДа (странично)
CDДа
CD-RДа
CD-RWДа
8см диск (CD)Да
8см диск (DVD)Да
DVDДа
DVD+RДа
DVD-RYes
DVD+R DLДа
DVD+RWДа
DVD-RW (видео)Да
VCDДа
MP3Да
XvidДа
Mpeg4 *едноставен профилДа (поддршка и за MPEG1)
Високотонец6 см x2 (конусен тип)
Бас20 см x 1
Димензии на главен уред (ШxВxД см)(прибл.)32,4 см x 60,0 см x 28,6 см
Тежина (кг)(прибл.)8,4 кг
Потрошувачка на енергија (исклучен режим)недостапно
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност)0.5W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци2,0 W (HDMI CEC, Bluetooth®, сите приклучоци и мрежи поврзани)
Режимот на подготвеност е активиранПо 15 минути
Режимот на подготвеност во мрежа е активиран – приклучоциПо 15 минути (HDMI CEC, Bluetooth)
Преклопник за вклучување/исклучување на безжична(и) мрежа(и)BT STANDBY: променете ја опцијата BT STANBY (OPTION–&gtBT STANDBY–&gtON/OFF)