,

PSLX310BT

Sony
Достапност:

Нема на залиха


Спореди
  • Едноставно поврзување преку BLUETOOTH®
  • Две брзини на работа: 33⅓ и 45 rpm
  • Автоматска репродукција во еден чекор за едноставно ракување
  • Новодизајнирана рачка за тон за врвна и јасна репродукција

12,990 ден

Нема на залиха

Оригинален звук од грамофонски плочи. Нова безжична слобода.
Безжичен звук од винил
Започнете да ги слушате плочите веднаш
Автоматска репродукција во еден чекор
Извлечете повеќе од вашата музика
Нова рачка за тон за врвен звук
Дебел капак за прав за репродукција на совршени тонови
Алуминиумска плоча за стабилност во движење
Изглед кој е подеднакво добар со звукот
Тој се адаптира според вашиот избор

Категории: ,
Енергетски потребиAC 100-240 V 50 / 60 Hz
AC адаптерДа
Потрошувачка на енергија1,8W
ДодатокАдаптер за 45 rpm
Димензии (ШxВxД мм)430 мм x 108 мм x 367 мм
Димензии (ШxВxД инчи)17 инчи x 4 3/8 инчи x 14 1/2 инчи
Тежина (кг)прибл. 3,5 кг
Тежина (фунти)7 Ib 11 1/2 oz
Систем на придвижувањеРеменски погон
Брзина33 1/3 rpm, 45 rpm
Кружна плочаЛиен алуминиум со дијаметар од 296 мм
Материјал на ARM-цевкаАлуминиум
Заменливо куќиште на главатаНе
Тип на картриџмм
Автоматско вклучувањеДа
Автоматско враќањеДа
Автоматско запирањеДа
RCA-приклучок или каблиRCA кабел
Приклучок за заземјувањеНе
Моно излезДа
Линиски излез (вграден моно предзасилувач)Да
ИЗБОР НА ЗАСИЛУВАЊЕНиски (-4 dB) / Средни (0 dB) / Високи (+6 dB)
Прекинувач за избор на моно / линиски излезДа
Приклучок за USBНе