,

Samsung TV UE50TU7092UXXH

Samsung
Достапност:

Нема на залиха


  • 50″ (127cm) 4К Smart TV
  • Резолуција:3.840 x 2.160
  • 2000Hz PQI Picture Quality Index
  • Crystal Processor 4K
  • DVB-T2/C/S

26,690 ден

Нема на залиха

Извести ме кога производот ќе биде достапен

КРИСТАЛЕН ДИСПЛЕЈ
Потони во сликата која има поширок спектар на бои. Кристалниот дисплеј овозможува оптимизиран израз на бојата за да можеш да ја видиш секоја суптилност.

КРИСТАЛЕН ПРОЦЕСОР 4K
Квалитет на слика кој те допира, овозможен од единствен чип кој диригира со боите, го оптимизира соодносот на високите контрасти и владее со HDR.

4К РЕЗОЛУЦИЈА
4K UHD телевизорот оди над вообичаената FHD со 4х повеќе пиксели, нудејќи ти ги острите и чисти слики што ги заслужуваш. Чувствувај се како и ти да си внатре во сцената.

HDR
Високиот динамички опсег ја зголемува светлата експресија на телевизорот, така што може да уживаш во огромен спектар на бои и визуелни детали, дури и во мрачни сцени.

GAME ENHANCER
Влези побрзо во играта со помош на Game Enhancer кој го оптимизира екранот за да имаш поголема контрола со речиси незабележливо доцнење на сликата. Доживеј го глаткото играње во својот најимпресивен облик без заматување на движењето и без вибрации.

ДАЛЕЧИНСКИ ПРИСТАП
Работи од дома преку твојот телевизор, преку далечинскиот пристап можеш да го присликаш екранот на твојот компјутер на телевизорот безжично. Можеш дури да ги отвориш и твоите документи од твојата канцеларија користејќи Microsoft Office 365- и сето тоа од удобноста на твојот кревет.

РЕШЕНИЕ ЗА УРЕДНИ КАБЛИ
Samsung UHD нуди педантно решение за сите кабли од телевизорот да бидат уредни, така што ќе бидат скриени во држачот. Ова помага да го намалиш нередот за да можеш во целост да уживаш во прекрасниот дизајн на телевизорот.

Резолуција
3,840 x 2,160
Поврзување
2
USB
1
Тип на производ
LED
Серија
7
Дисплеј
Големина на екран
50″
Видео
Графички процесор
Crystal Processor 4K
PQI (индекс на квалитет на слика)
2000
HDR (High Dynamic Range)
HDR
HDR 10+
Да
HLG (Hybrid Log Gamma)
Да
Контраст
Мега Контраст
Боја
PurColor
Micro Dimming
UHD Затемнување
Contrast Enhancer
Да
Филмски режим
Да
Поддршка за природен режим
Да
Аудио
Dolby Digital Plus
Да
Dialog Enhancement
Да
Audio Pre-selection Descriptor
Да
Излез за звук (RMS)
20W
Тип на звучник
2 канали
Smart сервис
Samsung SMART TV
Smart
Operating System
Tizen™
Works with Google Assistant
Да (GB, FR, DE, IT, ES, AT, DK, IE, NL, NO, SE )
Works With Alexa
Да (GB, FR, DE, IT, ES, AT, IE )
TV Plus
Да (само за GB/FR/DE/IT/ES/AT/CH )
Web пребарувач
Да
Поддршка за SmartThings апликацијата
Да
SmartThings
N/A
Универзален водич
Да (GB, FR, DE, IT, ES)
Галерија
Да
Конвергенција
ТВ на мобилни уреди – пресликување
N/A
Мобилни уреди на ТВ – пресликување, DLNA
Да
Remote Access
Да
WiFi Direct
Да
Тјунер/емитување
Дигитално емитување
DVB-T2CS2
Аналоген приемник
Да
CI (Common Interface)
CI+(1.4)
Испраќање на податоци
HbbTV 2.0.1(IT,GB,DE,CZ,SK)/HbbTV 1.5(ES,AT,FR,FI,EE,GR,SI,HR,BE,NL,LU)/HbbTV 1.0(PL,HU,CH,PT,DK)/MHEG 5(IE)
Поддршка за ТВ клуч
Да
Поврзување
HDMI
2
Eternet (LAN)
Да
Дигитален Аудио излез (оптички)
1
RF приклучок (земјен / кабловски приклучок)
1/1(Common Use for Terrestrial)/1
CI слот
1
Поддршка за HDMI A / Return Ch.
Да
eARC
Да
HDMI Quick Switch
Да
Вграден Wireless LAN
Да (WiFi4)
Anynet+ (HDMI-CEC)
Да
Дизајн
Дизајн
Ултра тенка рамка
Вид на рамка
VNB
Тип на Slim дизајн
Slim look
Боја на предната страна
Тенок изглед
Светлосен ефект (Deco)
N/A
Вид на подлога
SLIM FEET
Stand Color
Црна
Дополнителни функции
Adaptive Sound
Адаптивен звук
Brightness/Color Detection
Детекција на светлина
Accessibility – Learn TV Remote / Learn Menu Screen
Англиски (UK), германски, француски, шпански, италијански, холандски, полски, дански, шведски, фински, норвешки, португалски, руски (само кога мрежно се поврзува во EE, LV, LT)
Accessibility – Others
Зголемување/Висок контраст/Повеќе аудио излези
Чист дигитален поглед
Да
Автоматско пребарување на канали
Да
Автоматско исклучување
Да
Наслов (превод)
Да
Connect Share™ (HDD)
Да
ConnectShare™ (USB 2.0)
Да
EPG
Да
Режим за игри
Да (Auto Game Mode (ALLM)
G-SYNC
N/A
Filmmaker Mode (FMM)
Да
OSD јазик
27 европски јазици + руски (само кога се поврзува мрежно во EE, LV, LT)
USB HID поддршка
Да
Телетекст (TTX)
Да
IPv6 Support
Да
MBR Support
N/A
Eco функции
Eco сензор
Да
Класа на енергетска ефикасност
A
Напојување
Напојување
AC220-240V 50/60Hz
Потрошувачка на електрична енергија (максимална)
140 W
Потрошувачка на електрична енергија (во мирување)
0,50 W
Потрошувачка на елек. енергија (режим на заштеда на енергија)
44,2 W
Потрошувачка на елек. енергија (вообичаена)
86,0 W
Максимална осветленост
65%
Годишна потрошувачка на елек. енергија(по ЕУ стандарди)
126 kWh
Димензии
Димензии на пакување (ШxВxД)
1264 x 780 x 150 mm
Димензии на комплетот со постоље (ШxВxД)
1115.8 x 718.6 x 250.2 mm
Димензии на комплетот без постоље (ШxВxД)
1115.8 x 643.7 x 59.5 mm
Stand (Basic) (WxD)
1009.8 x 250.2 mm
Тежина
Тежина на пакувањето
15,30 kg
Тежина на комплетот со подлога
11,60 kg
Тежина на комплетот без подлога
11,4 kg
Дополнителна опрема
Модел на далечинско управување
TM1240A
Батерии (за далечинскиот управувач)
Да
Мини држач за ѕидно постоље
Да
Vesa држач за ѕидно постоље
Да
Упатство за корисници
Да
E-Упатство
Да
Кабел за напојување
Да

samsung