-25%
,

SLTA99V

Sony

Спореди
  • Високи перформанси при слаба осветленост
  • Фокусирајте ги објектите кои се движат
  • Фотографирајте со 10 слики во секунда-Снимајте спорт или животот во дивината со серија од 10 слики во секунда
  • Автоматски фокус со 19 точки и високи перформанси-AF се одликува со откривање на фаза во 19 точки со 11 вкрстени сензори

89,990.00 ден 119,990.00 ден

Exmor® CMOS сензорот со 24,3MP за целосна слика ви овозможува да ги надминете границите на стандардните DSLR фото апарати
Снимајте исклучителни детали и бои, исто како професионалците
Моќниот процесор за слика BIONZ врши намалување на шумот таму каде што е потребно, а максималната ISO вредност од 25600 обезбедува светли и јасни слики дури и при слаба осветленост
Уникатниот двоен систем за автоматско фокусирање нуди функција за заклучување на фокусот кој ги следи подвижните објекти и остро ги фокусира – независно дали фотографирате или снимате
Создаден за да се справи со лошите услови при фотографирањето, дизајнот со легура од магнезиум е лесен и цврст, а нуди и заштита на стандардните и вртливите копчиња од прав и влага
Од снимање со 24p до снимање во Full HD со 50p/60p, уживајте во резултати со професионален изглед со помош на големиот сензор од 35мм за целосна слика кој внесува детали и длабочина во видео записите
Фотографирајте со 10 слики во секунда-Снимајте спорт или животот во дивината со серија од 10 слики во секунда
Автоматски фокус со 19 точки и високи перформанси-AF се одликува со откривање на фаза во 19 точки со 11 вкрстени сензори

КОМПАТИБИЛНОСТ СО ОБЈЕКТИВИ  Сите објективи со A-приклучок на Sony и одредени објективи на Minolta/Konica Minolta
ТИП НА СЕНЗОР  35мм за целосна слика (35,8×23,9мм), Exmor® CMOS сензор
БРОЈ НА ТОЧКИ (ЕФЕКТИВНИ)  Прибл. 24,3 милиони точкиISO
ЧУВСТВИТЕЛНОСТ  ISO100 – 25600 еквивалентТИП НА ЕКРАНXtra Fine TFT монитор од тип 3.0