-12%
,

TV KD43XF8505BAEP

Sony

Спореди
  • Висок динамички опсег 4K
  • 4K X-Reality™ PRO
  • Еден чип, неверојатна реалност
  • Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

49,990.00 ден 56,990.00 ден

Уживајте во извонредно јасни слики со реални бои на овој 4K-телевизор со Android TV, процесор 4K HDR X1 и TRILUMINOS™-екран. Совршена репродукција на врвни детали за реално доживување.
Погледнете како нашиот процесор и технологиите за зголемување на резолуција и репродукција на бои се обединуваат за да овозможат неверојатно реалистична забава во 4K HDR на овој телевизор со голем екран
Одликувајќи се со технологиите Object-based HDR remaster и Super Bit Mapping 4K HDR, нашиот процесор 4K HDR X1™ создава поголема длабочина, подобри текстури и поприродни бои. Ќе гледате чисти бои при поголеми нивоа на светлина што создаваат исклучително реалистични слики
Со 4K X-Reality PRO, квалитетот на сликите се подобрува до реалистичниот 4K-квалитет со извонредна острина3. Сликата се изострува и подобрува во реално време, при што се откриваат дополнителни детали во книгите и архитектурата на библиотеката.
Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата

SKU: 12581 Категории: ,
Бренд