,

SRSXB12G

Sony
Достапност:

Нема на залиха


Спореди
  • Мал и лесен дизајн
  • Уживајте во моќни ритами кога сте во движење
  • Внесете реалистичност во музиката за танцување со EXTRA BASS™
  • Понесете го ритамот со вас

2,990.00 ден

Нема на залиха

Безжичниот звучник SRS-XB12 е компактен, моќен и пренослив и се одликува со EXTRA BASS™ за длабок и моќен звук и батерија што трае до 16 час. Исто така, отпорен е на вода и прав за безгрижно користење.
Разиграјте ја забавата со EXTRA BASS. Пасивниот радијатор заедно со моно звучникот ги засилуваат ниските тонови за да го засилат басот – независно од компактната големина.
Звукот со EXTRA BASS™ може да го носите со вас насекаде благодарение на компактниот SRS-XB12 што е практичен за носење. Уживајте во подобрени ниски тонови преку звучник што е практичен за носење од едно на друго место.
Звучникот има ознака IP67 и ќе продолжи да функционира ако падне во вода – неочекуваниот дожд или случајното истурање течност не претставуваат проблем.
Благодарение на ознаката IP67, звучникот може да го носите на базен, во шума, во пустина или секаде каде што ќе посакате – SRS-XB12 ќе продолжи да репродуцира музика, без разлика колку прав има на површината.
SRS-XB12 е компактен, безжичен и создаден да се движи насекаде со вас. Отстранливата лента ќе ви овозможи лесно да го закачите и да слушате музика во движење.

Вид на звучникотцелосен опсег
Димензии на звучникМоно звучник: 46мм
Димензии (Ш x В x Д)Прибл. дијаметар 74 мм висина 92 мм
ТежинаПрибл. 243 гр.
Функција за ракување без користење на рацетеДа
Систем на комуникацијаVersion 4.2
Макс. опсег на комуникација10 м
Компатибилни профилиA2DP / AVRCP / HFP / HSP
поддржани кодециSBC / AAC
Фреквентен опсег на пренос20 Hz – 20.000 Hz (фреквенција на семплирање од 44,1 kHz)
Фреквентен опсег2.4GHz
Влезни и излезни приклучоциМини стерео приклучок (влез), микро USB
Траење на батеријатаПрибл. 16 H
НапојувањеВнатрешна батерија на полнење
Заштита од водаIP67