,

SRSXB22B

Sony

Спореди
  • Уживајте во весела музика каде и да одите
  • Слушајте ја музиката како да се изведува во живо
  • Забава на повисоко ниво
  • Мали димензии, голема забава

6,290.00 ден

Земете го SRS-XB22 со вас и продолжете да се забавувате на секое место и во секое време. EXTRA BASS™ со режимот ЗВУК ВО ЖИВО и светилките за забава создаваат совршен и пренослив музички фестивал.
Притиснете го копчето ЗВУК ВО ЖИВО и слушајте ја вашата музика на сосема нов начин. Внесете енергија во забавата со уникатен тродимензионален звук и создавајте атмосфера како на концерт каде и да сте.
Звучниците на SRS-XB22 се внимателно дизајнирани за да ви овозможат реално тродимензионално доживување. Сините линии покажуваат како звучниците поставени под агол со новата технологија DSP ја распространуваат музиката на поголема површина, создавајќи атмосфера како на концерт каде и да се наоѓате.
Компактниот SRS-XB22 може лесно да го складирате во вашата торба – за да продолжите со забавата каде и да одите.
Без светилки за забава нема забава. SRS-XB22 има трепкачки линиски светилки што се синхронизираат со ритамот.
Доколку функцијата е активна, тогаш со допирање на звучникот на различни места тој ќе репродуцира различни звуци – скреч, тапан, бас и ѕвоно. Контролирајте ја јачината на звукот според применетата сила – допрете нежно за тивок звук или удрете силно за гласен звук.
Уживајте во истата песна од повеќе звучници. Поврзете најмногу 100 звучници преку BLUETOOTH®, а музиката и светилките ќе се синхронизираат за да можат сите да танцуваат по истиот ритам. Поставете случајна шема или поставете ги светилките да трепкаат во круг.

Вид на звучникотЦелосен опсег
Димензии на звучникСателитски звучник: 42мм
Режими на звукЗВУК ВО ЖИВО, EXTRA BASS™, стандарден звук
Димензии (Ш x В x Д)Прибл. 201 x 72 x 68 (мм)
ТежинаПрибл. 540 гр.
NFCДа
Функција за ракување без користење на рацетеДа
Систем на комуникацијаBluetooth Specification верзија 4.2
Макс. опсег на комуникација10 м
Компатибилни профилиA2DP / AVRCP / HSP / HFP / SPP
поддржани кодециSBC / AAC / LDAC
Фреквентен опсег на пренос20 Hz – 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Фреквентен опсег2,4GHz фреквентен појас
Влезни и излезни приклучоциМини стерео приклучок (влез), микро USB
Траење на батеријатаПрибл. 12 часа (стандарден режим / исклучено осветлување) Прибл. 10 часа (режим EXTRA BASS / вклучено осветлување )
НапојувањеВнатрешна батерија на полнење