STRDH590

Sony

Спореди
  • Поврзување преку 4 влезни/1 излезен HDMI-приклучок
  • Едноставно поврзување преку BLUETOOTH®
  • Дизајн што заштедува простор за да се вклопи во уреди за медиуми
  • Компатибилност со звук со висока резолуција

20,990 ден

5.2-кан. AV-приемник за домашно кино
Поврзете ја целата ваша AV-опрема и надградете ја со 4K користејќи го приемникот STR-DH590 што заштедува простор и лесно се поврзува преку BLUETOOTH®.
Излезна моќност од 145W по канал
Проследување во 4K HDR и Dolby Vision™ за визуелна острина
Поврзување преку Bluetooth® со паметен телефон и мобилен уред
5.2-кан. AV-приемник што ќе го надгради вашиот систем за домашна забава со 4K-квалитет. STR-DH590 поддржува проследување во 4K HDR и Dolby Vision™ за јасна слика. Флексибилен опкружувачки звук од 5.2-кан. систем на звучници или 2.1-кан. виртуелен опкружувачки звук. Поврзувајте уреди на едноставен начин преку BLUETOOTH® и повеќе влезови.

SKU: 10102283 Категорија:
Број на канали на засилувач5
Број на канали што може да се декодираат5.1 канали
Излезна моќност145 W (6 оми, 1 kHz, 1-кан. THD 0,9%)
Импеданса на звучник6 – 16 оми
Звучно поле2-кан. стерео, директен звук, повеќеканално стерео, HD-D.C.S., сала (голема сала), филм PLII, преден опкружувачки звук, џез-клуб, концерт во живо (хаус музика во живо), стадион, спорт, подобрување на звукот, музика PLII, 2-кан. слушалки
HDMI® проследувањеДа (компатибилност со HDR10, HLG, Dolby Vision™)
Повратен аудио каналДа
HDMI® проследувањеДа
3D преку HDMI®Да
Поддршка за 4K 60p 4:4:4Да
A/V SYNCДа (фиксно)
BRAVIA Sync (CEC контрола)Да
ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ЗВУКОТ ОД ТЕЛЕВИЗОРОТДа
Функции за калибрацијаD.C.A.C., микрофон со калибрација (моно)
FM/AMДа / Не
Мемориран канал (FM/AM)TTL30 (30 / – )
RDSДа
Влезни и излезни приклучоциОптички аудио влез (1), коаксијален аудио влез (1), аналоген аудио влез (4), излез за предзасилувач за сабвуфер (2), излез за слушалки (1), USB (само за напојување)
Излезни приклучоци за звукПреден, централен, опкружувачки
Формат на декодирање за HDMIDSD, Dolby® Digital, Dolby® Dual Mono, DTS-HD Master Audio™, DTS-HD High Resolution Audio, DTS®, DTS 96 / 24
Мрежни карактеристикиПриемник со Bluetooth®
Автоматски режим на подготвеностДа
GUI (графички кориснички интерфејс)Да
Енергетски потребиAC 230 V 50 / 60 Hz
Димензии (Ш x В x Д мм)430 x 133 x 297 мм
Тежина (кг)7,1 кг