-30%
On Sale
Sale!
%
Off
30
Save 60,000 ден
60000ден
60000
ден
,

TV KD65AF8BAEP

Sony

B
Спореди
  • Висок динамички опсег 4K
  • 4K HDR Processor X1™ Extreme
  • OLED
  • Технологија Acoustic Surface™

139,990.00 ден 199,990.00 ден

Вистинска реалност со длабоки црни тонови и природни бои.
Со прецизна и посебна контрола на над 8 милиони самоосветлувачки точки преку процесорот X1™ Extreme.
4K OLED-телевизорот на Sony создава исклучителен и беспрекорен контраст.

Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)164 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д)Прибл. 144.7 x 84.1 x 25.5 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д)Прибл. 144.7 x 84.1 x 25.5 см
Димензии на телевизорот со поден држач (Ш x В x Д)
VESA® поставеност на отворите (Ш x В)30 x 30 см
Тежина на телевизорот без држачПрибл. 18,7 кг
Тежина на телевизорот со држачПрибл.28 кг
Тежина на телевизорот со поден држач
Тежина на картонското пакување (бруто)Прибл. 29 кг
Wi-Fi® стандардиСертификат за Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac
Влезови за етернет1 (долу)
Поддршка за Bluetooth® профилиВерзија 4.1; HID (поврзување глувче/тастатура)/ HOGP (поврзување уреди со мала потрошувачка на енергија)/ SPP(профил за сериска порта)/ A2DP (стерео звук) / AVRCP (AV-далечински управувач)
Поврзување со паметен телефонПресликување на екран (Miracast™)
Chromecast built-in
Video & TV SideView (iOS/Android)
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска1(долен)
Влез(ови) за IF (сателитска)2(долу)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr)Не
Композитен видео влез(ови)1 (страничен)
RS-232C влез(ови)Не
Вкупно HDMI влезови4 (1 страничен, 3 долу)
HDCPHDCP2.2 (за HDMI 1/2/3/4)
HDMI-CECДа
MHLНе
HDMI повратен аудио канал (ARC)Да
Дигитален аудио излез(и)1 (долу)
Излез(и) за звук / слушалки1 (страничен/хибриден со излез за слушалки и сабвуфер)
USB приклучоци2 (странични) / 1 (долу)
Снимање на USB HDDДа
Поддршка за формати на USB уредиFAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Кодеци за репродукција преку USBMPEG1:MPEG1/ MPEG2PS:MPEG2/ MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/ MP4(XAVC S):AVC,MPEG4,HEVC/ AVI:Xvid,MotionJpeg/ ASF(WMV):VC1/ MOV:AVC,MPEG4,MotionJpeg/ MKV:Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/ WEBM:VP8/ 3GPP:MPEG4,AVC / MP3/ ASF(WMA)/ WAV/ MP4AAC/ FLAC/ JPEG
Вид на екранOLED
Резолуција на екранот (Х x В, точки)3840×2160
АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ
Можност за 3DНе
Вид на задно осветлување
Вид на затемнување на задното осветлување
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег)Да (HDR10, HLG)
Процесор за слика4K HDR Processor X1™ Extreme
Подобрување на острината4K X-Reality™ PRO
Dual database processing
Подобрување на боитеTRILUMINOS™ екран
Super Bit Mapping™ 4K HDR
Технологија Live Colour™
Прецизно мапирање на бои
Подобрување на контрастотObject-based HDR remaster
Подобрување на динамичкиот контраст
Подобрување на движењата (стандардни Hz)Motionflow™ XR
Поддршка за видео сигналиHDMI™-сигнал: 4096x2160p(24, 50, 60 Hz), 3840x2160p(24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i
Режими на сликаЖивописно, стандардно, прилагодено, професионално кино, домашно кино, спорт, анимација, фото-живописно, фото-стандардно, фото-прилагодено, игри, графика
Поддршка за HEVCДа (до 3840×2160/60p со 10 бита)
Излезна моќност на звукот10 W+10 W+10 W+10 W+10 W
Вид на звучникотAcoustic Surface (мотор+сабвуфер)
Поддршка за Dolby формат на звукDolby® Digital, Dolby® Digital Plus, Dolby® Pulse
Поддршка за DTS формат на звукDTS дигитален опкружувачки звук
FM радиоНе
Обработка на звукотClearAudio+
Симулиран опкружувачки звукS-Force преден опкружувачки звук
Режими на звукСтандардно, дијалог, кино, музика, спорт
Оперативен системAndroid™
Вграден мемориски простор (GB)16GB
Јазик на екранотБУГАРСКИ/ КАТАЛОНСКИ/ ЧЕШКИ/ ДАНСКИ/ ГЕРМАНСКИ/ ГРЧКИ/ АНГЛИСКИ/ ШПАНСКИ/ ЕСТОНСКИ/ ФИНСКИ/ ФРАНЦУСКИ/ ЕВРЕЈСКИ/ ХРВАТСКИ/ УНГАРСКИ/ ИТАЛИЈАНСКИ/ КАЗАКСТАНСКИ/ ЛИТВАНСКИ/ ЛАТВИСКИ/ ХОЛАНДСКИ/ НОРВЕШКИ/ ПОЛСКИ/ ПОРТУГАЛСКИ/ РОМАНСКИ/ РУСКИ/ СЛОВАЧКИ/ СЛОВЕНСКИ/ СРПСКИ/ ШВЕДСКИ/ ТУРСКИ/ УКРАИНСКИ/ БОСАНСКИ/ МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текстБУГАРСКИ / КАТАЛОНСКИ / ХРВАТСКИ / ЧЕШКИ / ДАНСКИ / ХОЛАНДСКИ / АНГЛИСКИ / ЕСТОНСКИ / ФИНСКИ / ФРАНЦУСКИ / ГЕРМАНСКИ / ГРЧКИ / УНГАРСКИ / ИТАЛИЈАНСКИ / ЛАТВИСКИ / ЛИТВАНСКИ / НОРВЕШКИ / ПОЛСКИ / ПОРТУГАЛСКИ / РОМАНСКИ / РУСКИ / СЛОВАЧКИ / СЛОВЕНСКИ / ШПАНСКИ / ШВЕДСКИ / ТУРСКИ / УКРАИНСКИ / ТАИ / ВИЕТНАМСКИ / АРАПСКИ / ПЕРСИСКИ / ЈАПОНСКИ
Лента за содржиниДа
Гласовно пребарување(Гласовно пребарување)Да/(вграден микрофон)-
Електронски програмски водич (EPG)Да
Internet BrowserVewd
Продавница за апликацииДа(Google Play Store)
Тајмер за вклучување/исклучувањеДа
Тајмер за заспивањеДа
ТелетекстДа
Две сликиНе
Придружен текст (аналоген/дигитален)(Аналоген)-
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско нивоB
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)138,8 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)55″ (54,6″)
Потрошувачка на енергија (при работа)Номинално: 392 W / Стандардно: 149 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА*207 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци3,00 W (Wi-Fi®) / 3,00 W (LAN) / 0,50 W (Bluetooth®)
Сооднос на најголемо осветлување за ЕУ82%
Присуство на оловоДа
Количество жива (мг)0.0
Потрошувачка на енергија (режим на работа) за Energy Star
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност) за Energy Star
Усогласеност со Energy Star®
Енергетски потреби (напон/фреквенција)50Hz
AC 220-240V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлувањеДа
Контрола на динамично задно осветл.
Сензор за осветленостДа
Боја на рамкатаЦрна
Дизајн на држачотПлочка во темно сребрена боја
Број на приемници (антенски/кабелски)2(дигитални)/1(аналоген)
Број на приемници (сателитски)2
ТВ систем (аналоген)B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни)45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија)DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија)VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија)DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија)VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија)DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија)IF фреквенција 950-2150MHz
CI+Да
Дополнителна галантеријаНосач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата