-14%
,

TV KD65XF7596BAEP

Sony

Спореди
  • Големина од 164 см (65″)
  • Висок динамички опсег 4K
  • 4K X-Reality™ PRO
  • Android TV™
  • ClearAudio+

59,990 ден 69,990 ден

164 см/65″ Motionflow XR 400 Hz (стандардни 50 Hz), црно-сребрен знак за насока
Откријте нови светови на забава со прекрасни детали во 4K HDR
Откријте ги деталите со 4K HDR
Подобрени 4K детали со 4K X-Reality™ PRO
Пронајдете забава со вашиот глас преку Android TV™
4K HDR-телевизор со 4K X-Reality™ PRO, Android TV™ и ClearAudio+

Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Димензии на телевизорот без држач (Ш x В x Д)Прибл. 146,1×84,4×8,0 см
Димензии на телевизорот со држач (Ш x В x Д)Прибл. 146,1×90,7×35,5 см
Димензии на телевизорот со поден држач (Ш x В x Д)
Димензии на картонското пакување (Ш x В x Д)Прибл. 156,7 x 95,6 x 18,6 см
Ширина на држачотПрибл. 106,7 см
VESA® поставеност на отворите (Ш x В)30,0×20,0 см
Тежина на телевизорот без држачПрибл. 20,2 кг
Тежина на телевизорот со држачПрибл. 21,4 кг
Тежина на телевизорот со поден држач
Тежина на картонското пакување (бруто)Прибл. 28 кг
Wi-Fi® стандардиСертификат за Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac
Влезови за етернет1 (долу)
Поддршка за Bluetooth® профилиВерзија 4.1; HID (поврзување глувче/тастатура)/HOGP (поврзување уреди со мала потрошувачка на енергија)/SPP(профил за сериска порта)
Поврзување со паметен телефонПресликување на екран (Miracast™)
Chromecast built-in
Video & TV SideView (iOS/Android)
Влез(ови) за RF (антенска/кабелска) врска1 (страничен)
Влез(ови) за IF (сателитска)1 (страничен)
Компонентен видео влез(ови) (Y/Pb/Pr)Не
Композитен видео влез(ови)1 (долу)
RS-232C влез(ови)Не
Вкупно HDMI влезови4 (2 странични, 2 задни)
HDCPHDCP2.2 (за HDMI 1/2/3/4)
HDMI-CECДа
MHLНе
HDMI повратен аудио канал (ARC)Да
Дигитален аудио излез(и)1 (заден)
Излез(и) за звук / слушалки1 (заден/хибриден со излез за слушалки и сабвуфер)
USB приклучоци3 (странични)
Снимање на USB HDDДа
Поддршка за формати на USB уредиFAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Кодеци за репродукција преку USBMPEG1:MPEG1/MPEG2PS:MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/MP4(XAVC S):AVC,MPEG4,HEVC/ AVI:Xvid,MotionJpeg/ ASF(WMV):VC1/ MOV:AVC,MPEG4,MotionJpeg/ MKV:Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/ WEBM:VP8/ 3GPP:MPEG4,AVC/ MP3/ ASF(WMA)/ WAV/ MP4AAC/ FLAC/ JPEG
Вид на екранLCD екран
Резолуција на екранот (Х x В, точки)3840×2160
АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ
Можност за 3DНе
Вид на задно осветлувањеДиректно LED осветлување
Вид на затемнување на задното осветлувањеЗатемнување на слика
Компатибилност со HDR (висок динамички опсег)Да (HDR10, HLG)
Процесор за сликаНе
Подобрување на острината4K X-Reality™ PRO
Подобрување на боитеТехнологија Live Colour™
Подобрување на контрастотПодобрување на динамичкиот контраст
Подобрување на движењата (стандардни Hz)Motionflow™ XR 400 Hz (стандардно 50 Hz)
Поддршка за видео сигналиHDMI™-сигнал: 4096x2160p(24, 50, 60 Hz), 3840x2160p(24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p(30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i(50, 60 Hz), 720p(30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i
Режими на сликаЖивописно, стандардно, прилагодено, професионално кино, домашно кино, спорт, анимација, фото-живописно, фото-стандардно, фото-прилагодено, игри, графика
Поддршка за HEVCДа (до 3840×2160/60p со 10 бита)
Излезна моќност на звукот10W+10W
Вид на звучникотЗвучник со рефлективен бас
Поддршка за Dolby формат на звукDolby® Digital, Dolby® Digital Plus, Dolby® Pulse
Поддршка за DTS формат на звукDTS дигитален опкружувачки звук
FM радиоНе
Обработка на звукотClearAudio+
Симулиран опкружувачки звукS-Force преден опкружувачки звук
Режими на звукСтандардно, дијалог, кино, музика, спорт
Оперативен системAndroid™
Вграден мемориски простор (GB)16GB
Јазик на екранотБУГАРСКИ/КАТАЛОНСКИ/ЧЕШКИ/ДАНСКИ/ГЕРМАНСКИ/ГРЧКИ/АНГЛИСКИ/ШПАНСКИ/ЕСТОНСКИ/ФИНСКИ/ФРАНЦУСКИ/ЕВРЕЈСКИ/ХРВАТСКИ/УНГАРСКИ/ИТАЛИЈАНСКИ/КАЗАКСТАНСКИ/ЛИТВАНСКИ/ЛАТВИСКИ/ХОЛАНДСКИ/НОРВЕШКИ/ПОЛСКИ/ПОРТУГАЛСКИ/РОМАНСКИ/РУСКИ/СЛОВАЧКИ/СЛОВЕНСКИ/СРПСКИ/ШВЕДСКИ/ТУРСКИ/УКРАИНСКИ/БОСАНСКИ/МАКЕДОНСКИ
Јазик за внесување текстБУГАРСКИ / КАТАЛОНСКИ / ХРВАТСКИ / ЧЕШКИ / ДАНСКИ / ХОЛАНДСКИ / АНГЛИСКИ / ЕСТОНСКИ / ФИНСКИ / ФРАНЦУСКИ / ГЕРМАНСКИ / ГРЧКИ / УНГАРСКИ / ИТАЛИЈАНСКИ / ЛАТВИСКИ / ЛИТВАНСКИ / НОРВЕШКИ / ПОЛСКИ / ПОРТУГАЛСКИ / РОМАНСКИ / РУСКИ / СЛОВАЧКИ / СЛОВЕНСКИ / ШПАНСКИ / ШВЕДСКИ / ТУРСКИ / УКРАИНСКИ / ТАИ / ВИЕТНАМСКИ / АРАПСКИ / ПЕРСИСКИ / ЈАПОНСКИ
Лента за содржиниДа
Гласовно пребарување(Гласовно пребарување)Да/(вграден микрофон)-
Електронски програмски водич (EPG)Да
Internet BrowserVewd
Продавница за апликацииДа(Google Play Store)
Тајмер за вклучување/исклучувањеДа
Тајмер за заспивањеДа
ТелетекстДа
Две сликиНе
Придружен текст (аналоген/дигитален)(Аналоген)-
(дигитален)Превод
Ознака за енергетско нивоA+
Големина на екранот (см, мерено дијагонално)163,9 см
Големина на екранот (инчи, мерено дијагонално)65″ (64,5″)
Потрошувачка на енергија (при работа)178 W
ГОДИШНА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА*148 kWh/годишно
Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)0,50W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) – приклучоци3,00 W (Wi-Fi) / 3,00 W (LAN) / 1,00 W (Bluetooth®)
Сооднос на најголемо осветлување за ЕУ74%
Присуство на оловоДа
Количество жива (мг)0.0
Потрошувачка на енергија (режим на работа) за Energy Star
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност) за Energy Star
Усогласеност со Energy Star®
Енергетски потреби (напон/фреквенција)50Hz
AC 220-240V
Режим за заштеда на енергија / Режим за исклучено задно осветлувањеДа
Контрола на динамично задно осветл.Да
Сензор за осветленостДа
Боја на рамкатаЦрна
Дизајн на држачотСребрен знак за насока
Број на приемници (антенски/кабелски)1 (дигитален/аналоген)
Број на приемници (сателитски)1
ТВ систем (аналоген)B/G, D/K, I
Покриеност на канали од приемникот (аналогни)45,25 MHz-863,25 MHz(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална антенска телевизија)DVB-T/T2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална антенска телевизија)VHF/UHF(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална кабелска телевизија)DVB-C
Покриеност на канали од приемникот (дигитална кабелска телевизија)VHF/UHF/кабелска(во зависност од изборот на земјата)
ТВ систем (дигитална сателитска телевизија)DVB-S/S2
Покриеност на канали од приемникот (дигитална сателитска телевизија)IF фреквенција 950-2150MHz
CI+Да
Дополнителна галантеријаНосач за монтирање на ѕид (SU-WL450(ограничен пристап до приклучоците))Во зависност од изборот на земјата