-22%
On Sale
Sale!
%
Off
22
Save 12,000 ден
12000ден
12000
ден
,

TV KD43XF8577

Sony

Спореди
  • Сите содржини што ги гледате се поостри и подобрени
  • Еден чип, неверојатна реалност
  • Откријте ги одново сите детали во 4K
  • Брилијантноста на животот прикажана со повеќе бои

42,990.00 ден 54,990.00 ден

Погледнете како нашиот процесор и технологиите за зголемување на резолуција и репродукција на бои се обединуваат за да овозможат неверојатно реалистична забава во 4K HDR на овој телевизор со голем екран.
Одликувајќи се со технологиите Object-based HDR remaster и Super Bit Mapping 4K HDR, нашиот процесор 4K HDR X1™ создава поголема длабочина, подобри текстури и поприродни бои. Ќе гледате чисти бои при поголеми нивоа на светлина што создаваат исклучително реалистични слики.
Со 4K X-Reality PRO, квалитетот на сликите се подобрува до реалистичниот 4K-квалитет со извонредна острина.
Сликата се изострува и подобрува во реално време, при што се откриваат дополнителни детали во книгите и архитектурата на библиотеката.
Гледајте живописни и реални бои околу вас. TRILUMINOS екранот користи поширока палета на бои и ги репродуцира реалистично сите тонови и нијанси од палетата.
Пронајдете ја сета забава за која сте сонувале – само изговорете и добијте ја веднаш. Овој 4K HDR-телевизор со Android TV™ се одликува со напредна гласовна контрола и може веднаш да ви прикаже филмови и серии преку апликации или емитувања.
Нема пречки, само прекрасни слики. Тенката алуминиумска рамка со врвен дизајн ќе ви го насочи вниманието кон екранот, а каблите ќе бидат вешто скриени на задната и предната страна.

Бренд