-16%
,

VIVAX TV 32LE78T2S2SM

Vivax

Спореди
 • Дијагонала: 32″/ 80 cm
 • Контраст: 3000:1
 • Максимална резолуција: 1366:768
 • WiFi

7,990 ден 9,490 ден

 • Големина на екран 32″ / 80цм
 • Резолуција:1366 x 768
 • USB 2.0 x 2
 • SCART x 1
 • HDMI x 3
 • Енергетска ефикасност: A
 • RAM меморија: 1GB
 • Интерна меморија: 8GB
 • ANDROID 7.0
 • DVBT2 H.265 HEVC
 • DVBS2
 • DVBT MPEG4
Бренд

Големина

32'' (80 cm)

Технологија на екран

LED

Smart TV со Android 7.0, ви овозможува поврзаност со интернет, а сето тоа на голем екран. Телевизорот има 1 GB RAM/ 8GB ROM меморија.
Дијагонала: 32″ / 80 cm
Светлина [cd/m2]: 220
Контраст: 3000:1
Видлив агол (хор.) [°]: 178
Видлив агол (вер.) [°]: 178
Време на одзив [ms]: 5
Резолуција: 1366×768
Формат: 16:9
VESA: 100×200
Компресија: MPEG4, MPEG2
Технологија: LED
Тип: Android TV
TV tuner: DVB-T2 H.265 / T / C / S2
Димензии [mm]: 732 x 477 x 211
Тежина [kg]: 4,1
Видео компатибилност: PAL, SECAM, NTSC
Приказ: Dynamic, Personal, Standard
Енергетска класа: A
Закривен екран: Не
WiFi
USB снимање
Процесор: Quad Core CPU
Composite: 1
Component: 1
SCART: 1
D-sub: 0
HDMI: 3
PC audio: 0
Headphone: 1
DVI: 0
VGA: 1
USB: 2
Гаранција 24 месеци