-20%
,

VIVAX TV-49S60T2S2SM

Vivax

Спореди
  • Дијагонала 49” / 124цм
  • ANDROID 7.1
  • Резолуција1920 x 1080

15,990 ден 19,990 ден

Дијагонала 49” / 124цм
ANDROID 7.1
Резолуција1920 x 1080
Контраст 3000:1 (typ.)
RAM: 1 GB
Интерна меморија: 8GB
DVB–T2 H.265 HEVC
DVB–S2
DVB–T MPEG4

Бренд

Големина

49'' (123 cm)

Резолуција

Full HD

Технологија на екран

LED

Основни карактеристики
Дијагонална: 49 “/ 124 см
Осветленост [cd / m2]: 260
Контраст: 3000: 1 (тип.)
Видлив агол (час.) [°]: 178
Видлив агол (вер.) [°]: 178
Време на одзив [ms]: 5
Максимална резолуција: 1920×1080
Формат: 16: 9
VESA: 400×250
Компресија: MPEG2, MPEG4
Технологија: LED
Тип на ТВ: SMART
ТВ-приемник: DVB-T2 H.265 / T / C / S2
Димензии и маса
Димензии на пакетот [cm]: 1180 x 722 x 168
Тежина на пакетот [кг]: 10,5
Димензии на уредот [cm]: 1104 x 685 x 206
Тежина на уредот [кг]: 9.0
Други карактеристики
Компатибилност со видео: SECAM, PAL, NTSC
Режим на приказ: Личен, Динамичен, Стандарден
Заднинско осветлување: Автоматско
Друго: Quad Core процесор, Smart Android 7.1 Меморија: 1/8 GB, Инсталирана апликација: AppStore, веб прелистувач, безжичен дисплеј, YouTube, Mirroring на екранот, Netflix, MediaPlayer
Класа на енергија: А +
Интегрирана WiFi: Да
УСБ-снимање: Да
Процесор: Quad Core процесор,
Влезови:
композитен 1
Компонентен: 1
SCART: 0
HDMI: 3
Слушалки: 1
USB: 2