,

VIVAX TV 50Q10

Vivax

Дијагонала: 50″ / 126 см Технологија: QLED
Осветленост: 250
Контраст: 5000:1
Максимална резолуција: 3840×2160
Оперативен систем: Android11

Netflix, PrimeVideo, гледајте YouTube + многу други апликации достапни преку Google Play.

28,990 ден

Серијата Q AndroidTV е нова премиум серија VIVAX на QLED паметни телевизори поддржани од системот Android 11. Wi-Fi или Bluetooth конекцијата ви овозможува да го направите вашиот нов телевизор нов прозорец кон светот, без разлика дали се работи за видео, филмска содржина или социјални мрежи, сето тоа на голем екран со врвен квалитет, кој вклучува поддршка за HDR10+, Dolby Atmos и Dolby Vision! Со помош на едноставен далечински управувач со функцијата „Гласовно пребарување на Google“, сите посакувани содржини ќе ви бидат брзо и лесно достапни! Екранот речиси без рамка се вклопува во речиси секој ентериер. Телевизорот доаѓа со 2GB работна (RAM) меморија и 16GB меморија за складирање на апликации. Опуштете се со Netflix, PrimeVideo, гледајте YouTube + многу други апликации достапни преку продавницата за апликации на Google Play. VIVAX е хрватски бренд, а производството на телевизори во Ругвица, недалеку од Загреб, гарантира врвен квалитет.

Основни карактеристики:
Дијагонала: 50″ / 126 см
Осветленост: 250
Контраст: 5000:1
Максимална резолуција: 3840×2160
Оперативен систем: Android11
Формат: MPEG2
Технологија: QLED
Тип на ТВ: ПАМЕТЕН
ТВ приемник: DVB-T2/C/S2 H.265,
Димензии и маса
Димензии на пакувањето [cm]: 1187 x 710 x127
Тежина на пакувањето [kg]: 12,1
Димензии на уредот [cm]: Со држач: 1111 x 699 x 274, Без држач: 1111 x 641 x 87
Маса на уредот: 9.1
Други карактеристики:
Режим на прикажување: Кино, Динамичен, Филм, Личен, Стандарден
Задно осветлување: Автоматско
VESA: 200 x 200
Гласовен асистент на Google Да
Bluetooth Да
Dolby Atmos Да
HDR10+ Да
HBBTV Да
Снимање преку USB: Да
Конектори:
Композитен влез: 1
Влез на компоненти: 0
Оптички SPDIF: 1
CI влез 1
HDMI: 4
Аудио на компјутер: 0
Влез за слушалки: 1
VGA: 0
USB: 2
Интегриран WiFi: Да

Бренд