-12%
,

VIVAX TV 50UHD123T2S2SM

Vivax

  • Smart UHD Tелевизор
  • Дијагонала: 50″ / 126 cm
  • Резолуција: 3840 x 2160 (4K)
  • Технологија: LED Smart ТВ: Да
  • Тјунер: DVB-T2/C/S2 WI-Fi

21,990 ден 24,990 ден

Новиот ULTRA HD ANDROID 9.0 SMART телевизор од брендот VIVAX ја носи 4К резолуцијата во пакет со високо динамички распон на боја (HDR), кои допринесуваат да осекате сликата која ја гелдате да биде најблиску до она што природно би го виделе. Квалитетот на Vivax телевизорите освен со 2 годишната гаранција обезбедена од главаниот узовник за брендот во Македонија туку и со третата награда во Македонија за “Best Bay” во својата класа. Односно за вложени средства најдобар производ во кој што би можеле да вложите и да гледате подолг временски период без проблеми.VIVAX e Хрватски бренд кој своите телевизори ги произведува во матичната држава. Повеќе информации за производите може да добиете секој работен ден од 8 до 16 часот на контакт телефонот 02 3202 900. Технички спецификации на телевизорот- Дијагонала: 50” / 126 cm · Светлина: 280 · Резолуција: 3840 X 2160 (UHD 4K) · Оперативен систем: Android · Технологија: LED · Тип на телевизор: SMART · TV tuner: DVB-T2/C/S2 · Звучници (W(sad) 10+10 · Маса на телевизорот: 9,1kg · Ширина со постоље (CM(sad) 112,5 · Висина со постоље (CM(sad) 70 · дебелина со постоље (CM(sad) 26.8 · WiFi: Дa · Bluetooth: Нe · Оптички излез: ДА · Screen Mirroring: ДА – 50″ 4K UHD 3840x2160pix, ANDROID 9 SMART 1,5 / 8GB Wi-Fi, DVB-T2 H.265/264 / DVBS2 / DVB-T MPEG4, ATV, USB PVR, A/F En. class, 3xHDMI, Mini AV, Mini YPbPr, SPDIF Coax Digital, Headphones, CI+ slot, 2xUSB, LAN connection

Бренд

Големина

50” (126 cm)

Технологија на екран

LED

Резолуција

HD