,

VIVAX TV 58UHD10K

Vivax

Тип на ТВ: ПАМЕТЕН – Дијагонала: 58” / 147 cm
Осветленост: 320
Максимална резолуција: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Оперативен систем: Андроид 11
Netflix, PrimeVideo, гледајте YouTube + многу други апликации достапни преку продавницата за апликации на Google Play.

 

25,990 ден

A Series AndroidTV е нова премиум серија VIVAX Smart TV поддржана од системот Android 11. Wi-Fi или Bluetooth конекцијата ви овозможува да го направите вашиот нов телевизор нов прозорец кон светот, без разлика дали се работи за видео, филмска содржина или социјални мрежи, сето тоа на голем екран со врвен квалитет, кој вклучува HDR10 и Dolby Digital. едноставен далечински управувач со Функција „Гласовно пребарување на Google“, сите посакувани содржини ќе ви бидат брзо и лесно достапни! Екранот речиси без рамка се вклопува во речиси секој ентериер. Телевизорот доаѓа со 2GB работна (RAM) меморија и 8GB меморија за складирање на апликации. Дигиталниот T2 H.265 ресивер, сателитскиот приемник S2 и многу други надворешни аудио/видео конектори овозможуваат целосно поврзување со сите ваши надворешни уреди. Опуштете се со Netflix, PrimeVideo, гледајте YouTube + многу други апликации достапни преку продавницата за апликации на Google Play. VIVAX е хрватски бренд, а производството на телевизори во Ругвица, недалеку од Загреб, гарантира врвен квалитет.  Пред да ја напушти производната линија, секој поединечен телевизор поминува неколку часа во тест работа, по што конечно се тестираат сите функции за крајните корисници да добијат производ со врвен квалитет и доверливост.

Основни карактеристики
Дијагонала: 58” / 147 cm
Осветленост: 320
Максимална резолуција: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Оперативен систем: Андроид
Технологија: LED
Тип на ТВ: ПАМЕТЕН
ТВ приемник: DVB-T2/C/S2
Звук (Ш): 16
Енергија. ефикасност ЕУ 2019/13: г
SPDIF Optical Digital: Да
Димензии и маса
Маса на уредот: 12,8
Димензии Ширина (CM): 128,5
Димензии Висина (CM): 80,5
Димензии Длабочина (CM): 35.1
Други карактеристики
VESA: 300 X 200
Далечински управувач: Паметен
Хотелска мода: Не
HDR: HDR10
Тип на штанд: Нозе
Боја: Црна
Конектори
Композитен влез: Да
Влез на компонента: Не
SCART: 0
HDMI: 3
Влез за слушалки: 0
VGA: 0
USB: 2
Интегриран WiFi: Да
Bluetooth: Да
CI+: Да
Дигитален аудио излез (оптички: Да
Пресликување на екранот: Да

Бренд