,

WHCH710NW

Sony

Спореди
 • Поништувањето на шум се прилагодува кон вашето опкружување со технологијата за два сензори за шум
 • Слушајте повеќе детали со звучниците од 30 мм
 • Долготрајно слушање со батерија што трае до 35 часа и брзо полнење
 • Безжично проследување преку Bluetooth® со NFC™ со еден допир

8,990 ден

 • Слушалки што ве одвојуваат од светот

Без разлика дали вашиот лет трае долго или патувате кон работа, функцијата за автоматско поништување на шум со вештачка интелигенција (AINC) постојано ги анализира компонентите на амбиенталниот звук во опкружувањето и автоматски го избира најефикасниот режим за поништување шум според вашето опкружување.

 • Преземете контрола врз звукот што го слушате со технологијата за два сензори за шум

Двата микрофони насочени нанапред и наназад им овозможуваат на слушалките WH-CH710N да снимаат амбиентални звуци како никогаш досега. Без разлика дали ќе сакате да го блокирате градскиот метеж или шумот во канцеларијата, ќе можете целосно да потонете во музиката.

 • NFC™ со еден допир за моментална музика

Со технологијата NFC™ (поле за комуникации во близина) може да почнете да проследувате музика со еден допир. Треба само да го допрете избраниот уред со NFC™ врз ознаката N на неговото куќиште за да воспоставите врска на брз и едноставен начин.

 • Квалитетно проследување преку Bluetooth®

Немате NFC™? Нема проблем. Поврзете го вашиот уред рачно со вклучување на функцијата Bluetooth® во менито со поставки на уредот.

 • Дизајнирани земајќи го предвид стилот

Слушалките WH-CH710N имаат елегантен и заоблен дизајн што изгледаат добро како и звукот што го репродуцираат.

 • Совршено вметнување

Прилагодливиот метален лизгач ќе ви овозможи да добиете совршена големина за вашите слушалки. Тоа значи поголема удобност за подолго слушање.

 • Целодневна удобност

Со меките слушалки со овална форма нема да ви треба пауза од слушање на омилените песни, филмови и серии.

 • Патувајте лесно со дизајнот на вртење

Слушалките за преку уво WH-CH710N се преклопуваат, па независно дали патувате со куфер или носите ранец кога се враќате од работа, ќе можете безбедно да ги носите каде и да одите.

 • Брзо полнење

Вградената литиум-јонска батерија ви овозможува да слушате до 35 часа со едно полнење. Брзото полнење ќе ви овозможи да репродуцирате музика до 60 минути со полнење од само 10 минути.

 • Прилагодете го вашиот звук

Режимот за амбиентален звук ви нуди контрола врз вашето доживување при слушањето. Вклучете го за да ја слушате вашата музика заедно со неопходните секојдневни звуци заради ваша безбедност, како што се звуците од сообраќајот и известувањата за транспорт.

 • Не пропуштајте ниту нота со звучниците од 30 мм

Новите звучници од 30 мм создаваат чист и остар звук и покрај тоа што слушалките имаат лесна и удобна форма, што е идеално за репродукција на голем опсег на фреквенции, почнувајќи од длабоки ритми до високи вокали.

 • Повици без користење на рацете преку вашиот помошник

Со притиснување на едно копче може да се поврзете со гласовниот помошник на вашиот паметен телефон за да добиете насоки, да репродуцирате музика и да комуницирате со контактите.

 • Појасни повици без користење на рацете

Разговарајте слободно со лесното воспоставување повици без користење на рацете. Оставете го телефонот и разговарајте. WH-CH710N нудат појасен квалитет на звукот за вашиот соговорник при телефонските повици.

SKU: 10102385 Категории: ,
  Големина и тежина
ТежинаПрибл. 223 гр.
  Општи карактеристики
Вид на слушалкиЗатворени, динамични
Звучник30 мм, купола
Импеданса (оми)72 оми (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е вклучен), 33 оми (при 1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е исклучен)
Фреквентен одзив7 Hz – 20.000 Hz (JEITA)
Фреквентен одзив (активен режим)20 Hz-20.000 Hz (ВКЛУЧЕНО НАПОЈУВАЊЕ)(жично)
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)20 Hz – 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Чувствителности (dB/mW)94 dB / mW (при 1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е вклучен), 100 dB / mW (при 1 kHz) (при поврзување преку кабелот за слушалки, кога уредот е исклучен)
Контрола на јачина на звукДа
Вид на жицаЕдностран отстранлив вид
Должина на кабелПрибл. 1,2 м (со испорачаниот кабел за слушалки)
ПриклучникМини стерео приклучок во форма на L (со испорачаниот кабел за слушалки)
Влез(ови)Мини стерео приклучок
NFCДа
Пасивно функционирањеДа
  Батерија
Метод за полнење на батеријатаUSB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)Макс. 35 часа (BT NC)
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА КОНТИНУИРАНА КОМУНИКАЦИЈА)Макс. 35 часа (BT NC)
Траење на батеријата(време на мирување)Макс 200 часа (BT: ВКЛУЧЕНО / Поништување на шум: ИСКЛУЧЕНО)
  Bluetooth® спецификации
Верзија на Bluetooth®Верзија 5.0
Ефективен опсегПрибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
ПрофилA2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)AAC, SBC
Поддршка за заштита на содржиниSCMS-T
  Поништување на шумот
Преклопник ON/OFF (вклучување/исклучување) за поништување на шумотДа
Автоматско AI поништување на шумДа