,

WHH910NG

Sony

Спореди
  • Компатибилност со звук со висока резолуција
  • Дигиталното поништување на шум и режимот за амбиентален звук ви овозможуваат да контролирате што слушате
  • Висококвалитетен безжичен звук преку безжичната технологија BLUETOOTH® и LDAC™
  • Тенки, лесни и удобни за целодневно слушање

15,990 ден

Слушалки WH-H910N h.ear on 3 Wireless со поништување на шум
Реална музика, модерни бои, целодневна удобност
Компатибилност со звук со висока резолуција
Технологија за дигитално поништување на шум
Висококвалитетен безжичен звук преку технологиите BLUETOOTH® и LDAC™
Слушалки за на глава со висококвалитетен звук, две бои и дигитално поништување на шум.

SKU: 10102386 Категории: ,
Вид на слушалкиЗатворени, динамички
Звучник25 мм (тип на купола)
МагнетНеодимиум
Импеданса (оми)17 оми (1 kHz)
ДијафрагмаАлуминиум 30 um / TPU 50 um (соединение)
Фреквентен одзив5 Hz – 40.000 Hz (JEITA)
Фреквентен одзив (активен режим)5 Hz – 40.000 Hz
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)20 Hz – 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz) / 20 Hz – 40.000 Hz (LDAC семплирање со 96 kHz, 990 kbps)
Контрола на јачина на звукСензор за допир
Вид на жицаЕдностран (отстранлив)
Должина на кабелПрибл. 1,2 м
ПриклучникПозлатен стерео мини приклучок со облик L
Влез(ови)Мини стерео приклучок
Начин на носењеПоставување преку увото
NFCДа
DSEE HXДа
Пасивно функционирањеДа
Време на полнење на батеријатаПрибл. 5 часа
Метод за полнење на батеријатаUSB
Верзија на Bluetooth®Bluetooth® вер. 5.0 (со BLE)
Ефективен опсегПрибл. 10 м
Фреквентен опсег2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
ПрофилA2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)LDAC, AAC, SBC
Поддршка за заштита на содржиниSCMS-T
Преклопник ON/OFF (вклучување/исклучување) за поништување на шумотДа
Личен оптимизатор за поништување на шумНЕ ВАЖИ
Режим за амбиентален звукДа
Брзо вниманиеДа