,

WIC200W

Sony

Спореди
  • Безжичен звук со BLUETOOTH® технологија
  • Траење на батеријата до 15 часа
  • Мат завршна обработка на куќиштето на слушалките и заоблени кабли

2,090.00 ден

Безжично користење преку BLUETOOTH®
Траење на батеријата до 15 часа
Надополнувајте енергија со брзо полнење
Преносливи и флексибилни за поудобно слушање
Стил што ќе ви одговара
Магнетни ушни влошки за лесно носење
Слободно движење со дизајнот за поставување околу врат
Повици со еден допир без користење на рацете
Звучник од 9 мм за остар и моќен звук
Гласовен помошник на ваша услуга

Категории: ,
Бренд

ТежинаПрибл. 19 гр. (0,68 oz)
Вид на слушалкиЗатворени, динамички
Звучник9мм
МагнетНеодимиум
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)20 Hz – 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Контрола на јачина на звукДа
Начин на носењеСлушалки за во уво
NFCНе
Време на полнење на батеријатаПрибл. 3,0 часа
Метод за полнење на батеријатаПолнење преку USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)Макс. 15 часа
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА КОНТИНУИРАНА КОМУНИКАЦИЈА)Макс. 15 часа
Траење на батеријата(време на мирување)Макс. 200 часа
Верзија на Bluetooth®Bluetooth Specification верзија 5.0
Ефективен опсегПрибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
ПрофилA2DP (Advanced Audio Distribution Profile), AVRCP (Audio Video Remote Control Profile), HFP (Hands-free Profile), HSP (Headset Profile)
Поддржан(и) аудио формат(и)SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржиниSCMS-T