,

WIC310N

Sony

Спореди

Безжичен звук со BLUETOOTH® технологија

Траење на батеријата до 15 часа

Звучници од 9 мм за остар и јасен звук

Флексибилни и лесни кабли

Компатибилност за гласовен помошник и повици без користење на рацете

 

2,690 ден

Безжичните слушалки за во уво WI-C310 се удобни, практични и можат беспрекорно да се вклопат во вашиот живот.

Одликувајќи се со батерија што трае 15 часа за подолго слушање, звучници од 9 мм за јасен звук и лесен дизајн за максимална удобност,

овие безжични слушалки ќе ви бидат совршен прв пар слушалки од ваков тип.

SKU: 10102349 Категории: , Ознака:

Големина и тежина

ТЕЖИНА
Прибл. 19 гр. (0,68 oz)

Општи карактеристики

ВИД НА СЛУШАЛКИ
Затворени, динамички
ЗВУЧНИК
9мм
МАГНЕТ 
Неодимиум
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ(КОМУНИКАЦИЈА ПРЕКУ BLUETOOTH®)
20 Hz – 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
КОНТРОЛА НА ЈАЧИНА НА ЗВУК
Да
НАЧИН НА НОСЕЊЕ
Слушалки за во уво

Батерија

ВРЕМЕ НА ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
Прибл. 3,0 часа
МЕТОД ЗА ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
Полнење преку USB
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(КОНТИНУИРАНО ВРЕМЕ ЗА РЕПРОДУКЦИЈА НА МУЗИКА)
Макс. 15 часа
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА КОНТИНУИРАНА КОМУНИКАЦИЈА)
Макс. 15 часа
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА МИРУВАЊЕ)
Макс. 200 часа

Bluetooth® спецификации

ВЕРЗИЈА НА BLUETOOTH®
Bluetooth Specification верзија 5.0
ЕФЕКТИВЕН ОПСЕГ
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
ФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ
2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
ПРОФИЛ
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), AVRCP (Audio Video Remote Control Profile), HFP (Hands-free Profile), HSP (Headset Profile)
ПОДДРЖАН(И) АУДИО ФОРМАТ(И)
SBC, AAC
ПОДДРШКА ЗА ЗАШТИТА НА СОДРЖИНИ
SCMS-T

Опции на бои

gold blue white black

Што има во пакетот

  • USB кабел: Type-CTM (прибл. 20 см)
  • Ушни влошки: Хибридни ушни влошки(S/M/L)