-13%
,

XIAOMI Redmi 5 Plus 3/32 Black

Xiaomi

Спореди
  • Големина 5.99”
  • СИМ Dual SIM (Nano-SIM)
  • RAM 3 GB
  • Меморија 32 GB

9,990.00 ден 11,490.00 ден

Големина 5.99”
Резолуција 1080 x 2160 (403 ppi)
СИМ Dual SIM (Nano-SIM)
RAM 3 GB
Меморија 32 GB
SD Card Hybrid Slot (или Nano Sim 2 или MicroSD)

Големина5.99” (FHD+ 18:9 екран со заоблени агли)
ТипIPS LCD
Резолуција1080 x 2160 (403 ppi)
Мрежа
Фрекфенции2G: GSM Band 2 / 3 / 5 / 8
3G: WCDMA 1 / 2 / 5 / 8
4G / LTE FDD: 1 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20
4G / LTE TDD: 38 / 39 / 40 / 41
СИМDual SIM (Nano-SIM)
Систем
OSMIUI 9 Global верзија / Android 7.1.1
CPUQualcomm Snapdragon 625 / 14nm / Quad-core 1.8 GHz
GPUAdreno 506
Меморија
RAM3 GB
Меморија32 GB
SD CardHybrid Slot (или Nano Sim 2 или MicroSD)
Камера
Задна12 MP  /  1.25 µm/1.0 µm pixel   /  f/2.2  /  DUAL LED блиц   /  PDAF Ауто Фокус  / HDR
Предна5 MP  /  Beautify 3.0
Батерија
ТипLi-Po 4000 mAh