PS5 DualSense Controller 

PS5 Digital Edition

Уживајте во ултра брзиот SSD, новата поддршка на „haptic feedback“, прилагодливи команди и 3D Аудио, како и во потполно новата генерација на неверојатни PlayStation® игри.

Поместете ги границите со новата генерација на PlayStation® додатоци.

“DualSense™ wireless controller
Откријте реалистично, интерактивно гејминг искуство со новиот иновативен PS5™ контролер, кој ги користи новите „haptic feedback“ и „dynamic trigger“ ефекти.
DualSense контролерот вклучува и вграден микрофон, заедно со create копче, интегрирани во легендарниот, удобен дизајн.

PULSE 3D™ wireless headset
Играјте со комфорот на безжичните слушалки, прецизно подесени со 3D Аудио за PS5.
Полнење преку USB Type-C™ и двојни noise-cancelling микрофони, овозможувајќи непречено играње и комуницирање со пријателите. 

Media remote
Управувај лесно со филмови, стриминг сервиси и многу други функции на твојот PS5. 

DualSense™ charging station
Истовремено полнете два DualSense контролери , без да е неопходно да се поврзете со вашиот PS5.

HD camera
Додадете се себеси во вашите gameplay видеа во одлична, остра, full-HD слика.

Уживајте во неверојатната графика и новите функции на вашиот PS5.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Доживејте го подемот на Мајлс Моралес, новиот херој кој ги совладува неверојатните експлозивни моќи за да стане новиот Spider-Man.

Horizon Forbidden West
Придружете и се на Алој, додека патува низ Forbidden West – величествена, но и опасна територија низ која се кријат мистериозни нови непријатели.

Ratchet & Clank: Rift Apart
Пробијте го вашиот пат низ интердимензионалната авантура со Ratchet & Clank.

Gran TurismoTM 7
Gran Turismo 7 користи 22 годишно искуство, за да го осигура најдоброто што оваа франшиза може да го понуди.

Demon’s Souls
Потполно изграден од темел, овој remake ве предизвикува да ја искусите вознемирувачката историја и немилосрдниот gameplay на Demon’s Souls™.

Returnal
Прекинете го циклусот на хаосот, на планетата која постојано се менува во third-person roguelike shooter.

Sackboy A Big Adventure
Заедно со пријателите, земете го Sackboy со вас, на оваа епска 3D платформска авантура.

Destruction AllStars
Уништувајте што повеќе, како зад воланот, така и пешки во глобалниот феномен каков што е Destruction AllStars.